Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Balaton körüli bicikli túra...

Balaton körüli bicikli túra kutyával együtt kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Szeretnénk megkerülni a Balatont bringával 1 hét alatt,és szeretném a kutyámat is vinni.Azt viszont nem tudom,hogy ezt hogy oldjam meg.Biztos nagyon élvezné a rohangálást,sátrazást a vizet és a közös élményt,de melegben nem akarom egész nap a bicikli után húzni,hogy fusson.Esetleg hasonló tapasztalat vagy ötlet?Néztem utánfutót de baromi drága és nem hinném hogy megmaradna benne.
2010. jan. 7. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kistermetű a kutyus, akkor szerintem jó ötlet lenne előre szereltetni kis kosarat és abba tenni kicsit kibéleled neki párnával és jó is:)Biztos élvezni fogja, illetve te is látod, hogy mit csinál, nem ugrik e ki:) Ha nagytermetű akkor bocsi,akkor ez nem jót ötlet:D
2010. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Válassz olyan hetet, amikor nincs 400 fokos kánikula, és sztem legyen az az egy hét inkább másfél, kettő. Ha kicsit lazábban tudod kezelni, tehát meg tudsz állni mondjuk naponta fél-egy órát pihenni, minimum kétszer, valamint nincs olyan meleg, hogy leolvad szegényről a bunda is, akkor megoldható. Az én kutyám még csak nyolc hónapos, de emberi időben (se túl meleg-se túl hideg) simán elrohangál reggeltől estig. Este meg kidől, és reggelig ágyút lehet mellette dörgetni :D

Sok szerencsét :)

2010. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez elvetélt ötlet.Ha azt akarod hogy éljen még szerencsétlen egy pár évig akkor inkább dobd a témát.Egyébként januárban hogy lenne meleg? :' Inkább vidd el barátod/barátnődet(ha van),biztos örülne neki.
2010. jan. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha a kutyust is vinni akarod, akkor mindenképpen többször álljatok majd meg pihenni.

Az is félő, hogyha a betonon fut, akkor kisebesedhet a mancsa, este majd amikor pihentek, kend be krémmel (amit állatorvos is ajánl)

ja igen és állatorvossal konzultálj, vizsgálja ki h tényleg rendben van a kutyus.

Nem tudom, hogy mennyire fogja birni az egész napos futást.

Vki irta h az ő kutyája egész nap futkozik a kertben, azért teljesen más amikor a kertben v bicikli mellett fut...

Mennyire van hozzá szokva ilyen biciklis túrákhoz? mielött viszed, azért tréningeztesd!

Én is szoktam bicikliztetni a kutyámat, de ő rövidebb lábú és 3-4 óra (10-15 km) alatt azért elfárad..

Amúgy milyen fajta?Mennyi idős?

2010. jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

00:25 nem írtam, hogy a kertben rohangál :), már csak azért sem, mert panelban lakunk :).Bicikli mellett már félévesen elvolt 5-6 órát, két pihenővel, igaz ősszel, amikor már nem volt túl meleg (bocs, 9 hónapos, nem 8, mindig elszámolom :) ).

Egyébként egyetértek a trenírozással, meghogy a lábára figyelj, de vki írta h elvetélt ötlet, nem az... Jah, meg a folyadékbevitelre is figyelj majd oda nála :)

2010. jan. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még annyit, a két pihenőből egy 20 perc volt, meg egy ivás aztán tovább :)
2010. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg bírná. Gyakorlatilag nem kivitelezhető, mivel nagyjából végig beton, így a mancsa lekopik (én a Luppára tekertem ki az enyémmel és hólyagosra sebesedett...azóta a betont hanyagoljuk, csak erdő :o)). Nincs végig bringaút, így a forgalomban nem szerencsés. Valamint a Balatonba se mindenhol mehet be.

Tudok Neked mondani kutyával is bringázható túraútvonalakat, de azok nem épp a Balaton körül vannak...

2010. jan. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a kutyák napi 30-60 km-t símán lefutnak .

( persze nem kis testű kutyák )

BETONON - KERÉKPÁRÚTON NEM SZABAD FUTTATNI,( nem a kresz- re gondolok, mert persze az is tiltja , hanem a kutyák lába nem birja a betonon futást hosszabb távon ) . a trükk , hogy a bicikli-út mellett a füvön kell futnia, azaz neked az út szélén kellene tekerned .

a kutya mindíg a jobb oldalon !!!!

azonkívül sok -sok gyakorlás kell, mert össze vagy kötve a kutyával ( póráz a jobb kezedben, vagy kerékpárra szerelt teleszkópos kutyafuttató kar ).

(persze , ha értesz a (bike-joering)-hez akkor mindent tudsz :)

ha nem ? akkor tudd, komoly edzés kell ahhoz amit szeretnél.

a legegyszerűbb : biciklis utánfutóba tenni a kutyát.

te tekersz -ő nézelődik .


vagy kezdj el gyakorolni .

2010. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mielőtt ilyen túrára mennél a kutyával, nézesd meg a szívét a dokival és csináltassatok egy diszplázia röntgent, hogy rendben van-e a csípője.

Előfordulhat, hogy problémás neki és egy ilyen út hazavágná.


Ha megfelelő kondiban van a kutya és edzve egy ilyen útra, akkor megfelelő időben nem probléma neki, persze pár óránként pihenővel és kis itatással. Ne igyon egyszerre sokat!


Nyáron semmi képpen ne menjetek, mert hőgutát kaphat, szív és légzési nehézségei lehetnek.


A tappancsára is figyelni kell, kisebesedhet.


Esetleg ki lehet próbálni ezt, bár kicsit drága:

[link]

Ha nagyon meleg van, akkor ebbe berakhatod, persze ekkor is érdemes itatni és ránézni időnként.

A reggeli és az esti hűvösebb órákban futhat ő is veletek.


Ebben a kutya mellet elfér a sátor is és egyéb holmitok, ha a kutya nem rágja meg.

2010. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!Megerősítettetek benne hogy túlzottan nem jó ötlet ez így.:(

A kutyum egyébként 15 kg keverék,a kondija tökéletes viszont tacskó keverék tipikus görbe rövid tacsi lábakkal.Rengeteget fut,nagyon izmos de akkor ezt a dolgot nem erőltetem.

Utolsó válaszoló:Köszönöm az ötletet erre én is gondoltam,de sajnos nekem kicsit drága,főleg,hogy csak 1 hétre használnám.

4 es válaszoló:a sátrazás,napfény,víz és bicikli szerintem nem éppen januárra vonatkozik.:)Természetesen nyárra gondoltam azt hittem egyértelmű és nem kell kiemelnem.

És végül Kedves "8-as",nagyon örülnék,ha megosztanál velem néhány kutyás útvonalat.Igazából 1 hétre mennénk Balaton azért tűnt jó ötletnek mert sok a kemping.

2010. jan. 8. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!