Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibéria husky tartásáról a...

Szibéria husky tartásáról a tudnivalókat leírná nekem valaki 1-2 mondatban?

Figyelt kérdés

2014. júl. 13. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem, vedd a fáradtságot, és olvass utána..

Az állat nem egy tárgy, nem elég 1-2 mondat, mint egy használati utasítás a rádiódhoz..

2014. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van kettő.:)

Hát makacs, ezért elég határozott gazdit igényel.

A mozgásigényük is elég nagy, lenne rá elég időd mindennap? Fontos, hogy letudd fárasztani, különben levezeti ő a felesleges energiáit és kárt fog csinálni. Fizikailag és szellemileg is. Ha unatkozik akár szökés is előfordulhat. Csak kinti kutya lenne vagy bejárhatna a lakásba is? Nagyon szeretnek a gazdi közelében lenni, ezért én bejárósnak ajánlanám. Sokat javit a kutya-gazdi kapcsolaton is, ha többet együtt vagy vele. Fontos, hogy tiszteljen, és elég sokszor feszegeti a határokat, hogy mit tehet meg, úgyhogy következetesnek kell vele lenni. Azt még elfelejtettem, hogy vedléskor rengeteg szőr jön ki belőlük, nálunk is csomókban szedegetem a szőrt az udvarból, pedig fésülve vannak.

2014. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem tervezek kutyát venni, csak játszom a gondolattal.

Egyébként ahogy utána olvasgattam igazából 5-6 mondatban le lehet írni a jellemzőket, egyébként meg ahogy az embereknél a kutyák is nagyon mások.

Első kutya lenne, de 20 éves vagyok és nem vagyok felelőtlen. Időm az elég kaotikus sokszor, ha ráérek akkor nagyon, ha nem akkor egyáltalán.

Sokan írják, hogy nem ajánlják első kutyának, de kérdezem én, ha valaki Huskyt szeretne és mást vesz, hogy tapasztalata legyen, kvázi tárgyiasítja a kutyát az miért jobb?

Nem értek hozzá, lehet, hogy nincs igazam, de ezt gondolom.

2014. júl. 14. 16:21
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként az utolsó válaszolónak köszönöm a nagyon hasznos tanácsokat.

Ha otthon vagyok és a házon belül persze lehet bent, de mikor nem vagyok otthon/senki sincs otthon nem maradhat bent.

2014. júl. 14. 16:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként van közvetlenül a házunk mellet egy baromi nagy elkerített rész, nem a mienk, de azt megoldom, mert évente, ha kétszer kijön a tulaj (építési terület, de a lakáspiac elhalása miatt pár mély gödrön kívül semmi nincs, illetve időnként nagy a gaz. Szeretitek ez jó hely lenne? A terület ilyen 0,5-1 hektár között lehet szemmértékre.
2014. júl. 14. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Szivesen.

Am az úgy rendben, nálam sem sűrűn maradnak bent, ha nem vagyok itthon.:) De nélkülem nem is annyira szeretnek bent.

De akkor egy kennelt nem ártana épiteni és még nincs otthon senki jobb, ha bent van ott. Sokszor lett volna ez életmentő, vagy ha tényleg szökésbiztos a kert. Bár az én kutyáim nem szöknek, ezt azért ajánlanám, mert a tiéd nem tudom milyen lesz.:)

És mit szeretnél ezen a telken?

2014. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az időbeosztásra figyelj, mert nem egy plüsskutyust veszel magadhoz, ha van olyan, hogy egyáltalán nem érnél rá, hogy foglalkozz vele, akkor nem ajánlom, mert sem a kutyának, sem neked nem lesz jó. Sok foglalkozást igényelnek, napi szinten. Ha egy nap még kevesebb időd is van, akkor is szüksége van foglalkozásra, ő nem érti, hogy te most miért nem foglalkozol vele.
2014. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A telken el tudom engedni, mert el van kerítve, ott ki tudná magát tombolni, pl játékkal, de persze sétálni is vinném.

Az időbeosztás az egyetlen ami problematikus tud lenni, azon gondolkodom erősen, egyébként nem lenne akadálya.

2014. júl. 14. 17:36
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Huskyt futtatunk, nem sétáltatunk. Csak, hogy tiszta legyen :)
2014. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!