Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retrievernek melyik táp?

Golden retrievernek melyik táp?

Figyelt kérdés

Eukanuba-fajtatáp, külön golden retrievereknek tervezve. [link]


Vagy még az acanára gondoltam. [link]


Acanából többféle ízesítésűt is adhatnék neki, az eukanubánál viszont csak azt az egyet, de az teljesen a fajtának van. Nem akarnám hogy egyhangú legyen az étrendje, de annak meg nem látom értelmét hogy a külön goldeneknek való táp mellé másmilyet is adjak, merthát szerintem azt folyamatosan kellene:D


amíg kölyök, addig természetesen kölyköknek való tápot kapna, a 2 márka közül valamelyiket.


Melyiket javasoljátok? Vagy van olyan márka amit ajánlotok?



2014. júl. 13. 22:51
 1/3 csillámcsajszii00 válasza:
nekem is goldim van es en ezt a tapot adom neki de ha most adsz neki valamilyen tapot akkor fokozatosan szoktasd ra a masikra..egyebkent en ezt a markat ajanlom eleg jo: dog chow
2014. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én Labim Josera Kids-et eszik. Mivel a két kutyafajta majdnem egyforma ezért írok. :)

A Josera Kids különösen nagytestű kölyököknek lett készítve. Zöldkagyló kivonatot tartalmaz ami segít az egészséges csontfejlődésben, nem nő meg tőle hirtelen a kutya. Az én kutyusom egyszerűen imádja az utolsó falatig megeszi mindig a napi adagját, pedig ez kölyköknél nem mindig törvényszerű. Nagyon szépen fejlődik tőle és kicsattan az egészségtől az állatorvos szerint is. Semmi gyomorbántalma nincs a széklete is tökéletes! Ami előnye még a Joserának, hogy olcsó a minőségéhez képest. Az egyik legjobb táp, és a többihez képest egyáltalán nem drága. Az Eukanuba és az Acana is erős táp, nem mindenkinél jön be és elég drágák. Tudom sokszor szempont, hogy Joserát csak netről lehet rendelni, de a petissimo.hu a következő munkanapra ingyenesen kiszállítja bárhova az országban.

Szerintem az sem fonots, hogy a Goldened fajtatápot kapjon. Amikor még nem volt meg a kutyám, én is nézegettem az Eukanuba Labrador fajtatápját, de közel sem olvastam anyni jót róla, mint a Josera Kids-ről. Ráadásul a tenyésztő is Joserával etetett, szóval nekem nem volt kérdés, és maximálisan meg vagyok elégedve!

Az egyhangú étrendet pedig úgy kerülheted el, hogyha majd nagyobb lesz akkor főzöl neki rizst répával és néha kaphat marhacsontot is, meg különböző húsokat (ennek olvass utána mert ez bonyolult téma). De én úgy gondolom a mai jó minőségű tápok tökéletesen kielégítik a kutya igényeit, én a tápon kívül mást csak felnőttkorában és hetente max. 1-2x adnék. A lényeg hogy egyszerre csak 1 táppal etess, persze ha nem válik be válthatsz. Ki kell próbálni. És 12 hónapos koráig csak junior tápot kapjon, mert rizstől és konzervektől nem fog nagyra és egészségesre nőni. :)

2014. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. júl. 14. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!