Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni egy golden...

Schrancdorka kérdése:

Mit adjak enni egy golden retrievernek?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy goldim és nem tudom milyen ételt adjak neki.Az egyik ismerősöm azt mondta hogy nem lehet adni neki csontot.Ez igaz?

2014. ápr. 1. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Kaphat csontot, de csak nyersen, mert megfőzve a csont kemény lesz és szilánkodra törik, így könnyen átszúrja a kutya beleit.


Honnan lesz véve? Az első napokban még azt kapja amit eddig is evett, szépen ,fokozatosan szoktasd rá, ha tápot akarsz váltani.

2014. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem ajánlott a kutyáknak csontot adni. Szerintem nem is érdemes, semmi tápértéke nincs, csak fogerősítő, de arra manapság meg van egy csomó játék meg "rágóka". Inkább adj néhanapján valamiféle színhúst, vagy főzz neki. Ezt érdemes elolvasni: [link]

Természetesen döntö többségben valamiféle szuperprémium táppal illene etetni, a választék óriási. (Acna, Eukanuba, Josera, Orijen, Happy Dog, Dog Chow, Pro Plan, Royal Canin, Brit stb.) Igazából minden kutyának más a jó, nyilván először úgyis azzal fogod etetni amit 8 hetes koráig a tenyésztőtől kapott, utána válthatsz. Olvass utána és válaszd ki szerinted melyik a legjobb, esetleg kérd ki mások véleményét. :) Állatorvostól, a tenyésztőtől is kérhetsz tanácsot, de állatos boltokban is szívesen segítenek a megfelelő táp kiválasztásában!

2014. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Lécci tudnátok Vas megyében tenyésztőt, vagy akinek szoktak lenni kiskutyái mert még nem tudjuk hogy honnan fogjuk venni.
2014. ápr. 3. 07:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Hááát lehet Vas megyében pont nincs tenyésztő, de mondjuk szerintem felutazni Budapestre egy kutyáért, aki 15 évig az ember társa és családtagja lesz, szerintem az a pár ezer forint a vonatjegyre igazán semmiség.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

≠2 vagyok

Rengeteg Golden tenyésztő van, nézzegess az előttem leírtakból, ha azokból nem találsz szimpatikusakat akkor itt van még jó pár: [link]

Lehet hogy nem lesz pont Vas megyében, de ha megnézed az elérhetőségeket mindegyiknél, akkor akár még találhatsz is. Szerintem se elsődleges szempont, Magyarország azért annyira nem nagy, hogy órási távolságok legyenek és egy kis kocsikázás/vonatozás szerintem is megéri, egy olyan állatért aki megédesíti a következő 15 évedet. :) Úgyis csak kétszer kell megtenned az utat, amikor kiválasztod a kiskutyust és amikor elhozod. A kiskutyát megviselheti a hosszú út, főleg ha meleg van, mindenképp legyen nálad víz, és kistál amiből iszik. Valamint ha két óránál hosszabb az út, egyszer érdemes megállni (ha kocsival mentek).

A lényeg hogy ne az alapján válassz kennelt, hogy melyik van közelebb, hanem amelyik neked szimpatikus, és úgy érzed innen szeretnél kiskutyát. Az én Labim Veszprém megyéből lesz, én pedig Pest megyei vagyok. Csupán 2,5 óra lesz az út, vagy hosszabb, de ki lehet bírni 2x! :D

2014. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2014. ápr. 5. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!