Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy emberekkel kedves...

Van egy emberekkel kedves szuka német juhászkutyám. Szerintetek ha megtámadna engem valaki, vagy a kutyám szeme láttára valaki bántalmazna akkor hagyná hogy össze verjenek?

Figyelt kérdés
vagy a védelmemre kelne , úgy is hogy nem vett rész öv.-ön? Unokatesomal szimuláltunk , tehát eljátszottuk előtte hogy megtámad , de nem nagyon érdekelte. Vagy érezte hogy kamu , éles helyzetben megvédene szerintetek?
2014. júl. 14. 01:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy érezte hogy kamu, a kutyák nagyon jók ebben.


Ezzel együtt valószínűleg az ég világon semmit nem csinálna érdemben (az ugatást meg a körbeszaladgálást hagyjuk) ha nincs rá megtanítva.

Még öv. képzésen is sok esetben nem sikerül kihozni a kutyákból a valódi támadást, sokan alkalmatlanok rá. Egy ilyen természetű kutyánál, mindenféle képzés nélkül, ha a gyakorlatból indulunk ki, igen kicsi az esély, hogy bármit is csináljon.

2014. júl. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így igaz ahogy az első írja!

Az én kutyám is szelíd az emberekkel, de őt tanítani kellett erre, mert kicsinek nagyon támadta az embereket.

A suliban sok mindent megtanúltam, hogyan kezeljem a helyzeteket. Kutyám kapott egy két fogatást, de többre nem is volt szükség.

És eljött sajnos egy olyan helyzet, amikor élesbe ment a játék az utcán, és kutyám azonnal tudta hogyan kell reagálnia, és hogy ez már nem játék.

Ha akkor nincs velem én már a föld alatt szagolnám az ibolyát. Örökké hálás leszek neki!

2014. júl. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kutya alapos ismerete nélkül nem lehet válaszolni, de alapos képzés nélkúl jobb, ha kimarad egy ilyen szituból

A válasz egyébként igen, mert ha veled van elöbb támadnak mert g egy olyat, akivel nincs kutya

2014. júl. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is szuka német juhászom van. Emberekkel szintúgy barátságos. Mi is szimuláltuk egyszer-kétszer, hogy engem megtámadnak, de szintúgy nem érdekelte. Aztán egyszer séta közben belénk kötöttek, na az éles helyzet volt, gondolom érezte a kutya is. Ott morgott és vicsorgott, és ha arra került volna sor, harapott is volna. Szóval megvédene, hidd el.
2014. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lehet, hogy morogna vagy valahogy jelzi a neki szokatlan szituációt. Az is meglehet, hogy nem, hanem inkább kihátrálna. Amíg egy kutyának nincs megtanítva az, hogy az ember legyűrhető addig nem is lehet tőle többet elvárni felszínes morgásnál meg ugatásnál vagy esetleg ezekkel együtt köröz a támadó ember körül.
2014. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló, ha meggyőzően ugat és vicsorít, az is rengeteget jelent (saját tapasztalat)
2014. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok. Utolsó nem minden esetben.

Kétszer is voltam olyan helyzetbe ahol hiába ugatott vicsorgott a kutyám. Csak akkor fejezte be a fickó a támadást amikor elkalta a karját vagy amit éppen elért. De mindkét esetben a támadáskor kapta el. Ahogy ütni akart rajta volt a karján. De mondom hiába ugatott elötte a pórázon levő kutyám.

2014. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De én amúgy azt olvastam hogy vannak fajták amikben genetikailag benne van a terület védő , a személy védő tehát a védelmi ösztön, és ilyen a német juhászkutya is. A dobermannt kifejezetten erre a célra tenyésztették.
2014. júl. 14. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Az nj kiváló őrző védő de képezni kell. Sajnos divat fajta is, ezért sok egyed beteges, ill. nem hozza azt a tulajdonságát ami a standardba van.

Nekem Dogo Canariom van. Nem igazán felkapott fajta ( remélem nem is lesz ).

Neki nem igazán kellett az öv. képzés, de sokkal inkább a fegyelmező munka. Ő már kicsinek nekiment az embereknek ha pl hangoskodtak, alig volt négy hónapos. De olyan kutyát faragtam belőle amilyenre vágytam egész életembe.

Ha szólok neki, támad, de ha akarom akkor megsimizheti bárki. Alapjáraton imádja az embereket, legyen az felnőtt vagy gyerek. De azonnal támad, ha veszélyt érez, vagy parancsot kap. Nálam itt kezdődik a ,, kemény '' kutya.

2014. júl. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A területvédő, falkavédő ösztön minden kutyában benne van.

Csak ez kb fényévekre van attól, hogy a gyakorlatban is hatékonyan gyakorolja.

Elképzelhető... mondjuk 10- 1 vagy 50-1 biztos támad tanítás nélkül is.


Ez pont olyan, hogy nekem pl pulijaim vannak, erő terelő ösztönnel, de ha birkák közé tenném, max kergetésre tudnám rávenni, a terelést meg kell neki tanítani.

Az előnye, hogy megtanítható vele, mert hajlamos rá.


A kérdés tehát továbbra is az, hogy mihez kezdenél vele, ha a te kutyád (az az emberekkel szelíd kutya) mégis abba az 50-1-be tartozik, és mégis rátámad egy emberre, mindenféle képzés nélkül?!?!


Egy kutya ösztönlény, nem gondolkozik a támadáson, és ha ráveszi magát, nem támad félgőzzel.

Ha szakszerű képzés nélkül támad, vissza tudod hívni?

Le tudod állítani? Ha elragadják az indulatai, megtudod állítani?

Mert ő magától addig megy, amíg meg nem öli az embert.

Márpedig egy öv. képzésen is az egyik legnehezebb feladat, biztonságosan leállítani egy kutyát, ha már teljesen bevadult.

Ez hogy menne gyakorlás nélkül?

2014. júl. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!