Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez ételallergia lehetett?...

Ez ételallergia lehetett? Vagy mi a szösz?

Figyelt kérdés

Kutyusom folyamatosan normális tápot kapott, dehát nem volt pénzem, átmenetileg kapott pedigreet, gondoltam 1-2 hétbe nem hal bele. Nem volt semmi gáz, megette ugyanúgy.


Pár nappal később érzékenyebb lett a bőre/bundája, tudjátok milyen, mikor megtaláljátok a kutya "csikipontját", és arra lettem figyelmes, hogy ez egyre gyakoribb.


Megsimogattam, és nyújtózkodott közben, mintha csiklandoznám mindenhol. Elutaztam egy pár napra, mikor hazajöttem, már ott tartott a dolog, hogy mikor a faroktövét simogattam, szinte odakapott (sosem harapna meg, csak jelezte, hogy nem jó neki), meg vakarózott egész nap megállás nélkül. A bőrén nem volt semmi elváltozás, nem vittem orvoshoz, gondoltam megfürdetem, és azonnal kidobtam a pedigreet, és várom, hogy történjen valami (jó kedve, étvágya volt, ezért nem rohantam orvoshoz). Mióta másik tápot kap, a tünetek rohamosan csökkennek, mostmár megint a régi szinte, még 1-2 csiklandósabb pontja van.


Lehetséges, hogy ennyire allergiás volt a tápra? a pedigreevel régen is voltak gondok, méghozzá amikor dentasticks rudat kapott, hámlott az orra. Konkrétan a fekete réteg egy cm2 területen lejött róla, és mindig csak akkor, mikor olyan sticket kapott.


Vigyem orvoshoz még, vagy így, hogy már szinte nincs semmi gáz, nem szükséges? Volt már valakinek hasonló?


2014. júl. 15. 14:19
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha váltottál tápot, és a tünetek mulnak, akkor nem kell orvos. De ha tovább tart, akkor vidd el.
2014. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
most akárhogy simogatom, borzolom, sehol nem érzékeny :)
2014. júl. 15. 14:29
 3/5 A kérdező kommentje:
még azért néha látom, hogy vakarózik egyet egyet
2014. júl. 15. 14:30
 4/5 anonim válasza:
A mi kutyánk éjjel nappal vakarózik, elvittük dokihoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg ételallergiája van. Most szoktatjuk át hipoallergén tápra.
2014. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy szerencséd van..!!! Szerintem vidd el orvoshoz, jobb az óvatosság. A mi kutyánk most kórházban van, mert más tápot kapott (nem tudom a nevét) és allergiás lett rá. Gyorsan váltottunk, a tünetek picit enyhültek, de utána szteroidozni kellett őt... Szóval most kórházban van, és 1% van arra, hogy túlélje. Az orvos már altatni akarta, de nem engedtük... Hátha... Azt mondta a doki, hogy rohad belülről, elevenen elfog rohadni a kutyánk... A fülénél pedig a hallójárata is szintén már elrohadt... Nem is hall arra a fülére. A lábáról lerágta a bőrt, a szín hús volt ott, és a füle begennyesedett. Senkinek sem kívánom!!! Remélem a te kutyusod szerencsésen megússza.! Sok sikert! :(
2015. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!