Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtatiszta? SoS!...

Szerintetek fajtatiszta? SoS! Képpel

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves Angol Cocker Spánielem.Nagyon aranyos,és imádom.Eddig csak látásból ismertem a fajtát.

Sokan mondják az utcán így cuki,úgy cuki.:D

Tenyésztőtöl vettük,de törzskönyv nélkül mert így olcsóbb.(és úgyse vinnénk sehova mivel családi kutya)

A feje búbján hosszú kóci bóci szőr van,az osztálytársaim Spánieljeinek pedig sima a fején a szőr,és nem is nagy dús.

Ha nem is lenne fajtatiszta,én úgy is szeretném,csak akatom tudni az-e.

(amúgy tényleg cuki? :3)

Testre tisztára egy cocker,de a fején a szőr valahogy...

képek:

1. [link]

2. [link]

3. [link]


2014. júl. 16. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Spánielnek néz ki. De ha nincs törzskönyve, akkor mindegy, mert hivatalosan nem számít fajtatisztának.

A fajtatisztaság nem azt jelenti, hogy a füle mögött a kispolcon van egy titkos jel, hanem azt, hogy papírokkal igazolva van, hogy a szülei több generációra visszamenőleg fajtatiszták voltak, tenyészszemlén voltak, és egészségügyi szűrésen vettek részt.

Amelyik tenyésztő nem ad törzskönyvet, az nem tenyésztő, hanem szaporító.

Amelyik TENYÉSZTŐ hobbi célra ad el kölyköt (tehát nem akarják kiállításra vinni, sem tenyészteni) az hobbi törzskönyvvel, szerződéssel, és ivartalanítási kötelezettséggel adja.


Ezt olvasd el, talán segít megérteni a törzskönyv lényegét:

[link]

2014. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Lehet hogy nem a kérdésre válaszolok pontosan, de fajtatiszta csak akkor lehet ha van törzskönyve. Hiába Megvannak az adott fajtára jellemző jegyei ezt csak állíthatod hogy fajtatiszta. Mindig kiakadok azon amondaton hogy könyv nélkül olcsóbb! Miért is olcsóbb azért mert egy törzskönyv kb. 5000 ft-ba kerül? Ha valamivel többet kell fieztni egy igazoltan fajtatiszta állatért az azért van mert a tenyésztő ( nem szaporító) garanciát vállal az állatra. (mindig szerencsétlen szürke házi cicák juttnak az eszembe akiket brit, karthauzi és oroszkék cicaként árulnak minden igazolás nélkül)
2014. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Spánielnek tűnő szaporított kutya.

A törzskönyv kiváltása 5.500Ft. Gondolom titeket is csőbe húztak valami horror összeggel.

A bóbitájától még lehetne fajtatiszta, ismerősöm spanijának is van, és törzskönyves.

2014. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

szia!

Biztos, hogy 1 éves? már őszül az álla...

2014. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát csak én nem magyarországi vagyok!

És tudom 5000 ft mennyi,és ez az összeg háromszorosa,ha nem több!

Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 16. 12:58
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen egy éves -.- az álla fehér és a mellkasa is ._.
2014. júl. 16. 13:00
 7/19 anonim válasza:
22%
Szerintem is spániel és tényleg cuki! Attól még hogy nem törzskönyvezett lehet fajtatiszta. És hogyha mégsem az akkor se aggódj, mert van egy aranyos kutyusod akinek menő haja van!:D Az én kiskutyám szaporítótól van (sajnos nem voltunk túl tapasztaltak a vásárlásnál) és az első pár hétben sok egészségügyi baja volt, de már jól van. Ha egy kutya szaporítótól van akkor se lesz rosszabb a többinél kivéve ha kiállításra akarnád vinni.
2014. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszi!! :)

2014. júl. 16. 13:06
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

A kutya nem lesz rosszabb attól, hogy szaporítótól van, a gazdája már annál inkább, aki lustaságból/butaságból/sznobizmusból nem hoz el helyette akkor már egy mentett kutyát. Ugyanúgy keverék, de legalább nem egy pénzéhes kutyagyárost támogatsz a pénzeddel.

A kérdésre a válaszom pedig:

Egy ilyen kép alapján konkrétan lehetetlen megállapítani egy kutyáról, hogy fajtatiszta-e, erre találták ki a törzskönyvet. Ha van neki akkor fajtatiszta, ha nincs akkor nem az. Ennyi a történet.

2014. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlít,de hogy mennyire..Ha le lett vágva a szőre,utána is lehet ilyen.De tudod,ha nem akarsz szaporítót támogatni,akkor ragaszkodj a törzskönyvhöz.
2014. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!