Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyedén megállapítod egy...

Könnyedén megállapítod egy 3-4 hónapos kutyáról, hogy az fajtatiszta-e (tk nélkül persze fajtajellegű), vagy keverék? Sok az ilyen kérdés, hogy fajtatiszta-e a kutyus.

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen minőségű a kép, illetve hogy a kutya hogyan látszik azon, mely részei, stb.
2014. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván nem egy elmosódott, f-f képre gondolok.

Nagyfelbontású, jó minőségű, színes kép, amin jól látható a fejforma és a test is.

2014. júl. 7. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy írtad, tk nélkül nem lehet megállapítani.

Nyilván lehet egy csodaszép fajtajellegű, aki egy adott fajta legtöbb jegyét hordozza, de a fajtatisztaságot papírral kell bizonyítani. Ránézésre is lehet azt mondani egy tk nélküli kutyára, hogy "jajj de szép sheltie", de ha nincs papírja, akkor nem számít annak.

Ezt bonyolult így elmagyarázni, ez inkább elvi kérdés, egy hobbi kutyatartó számára ez azért lehet fontos, hogy ne szaporítót támogasson, aki tk nélküli kutyákat árul.

Aki viszont kiállításra jár, vagy tenyésztő, annak értelemszerűen elkerülhetetlen a törzskönyv.

2014. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Elég botorság egy fotó alapján az említett korú kutyáról fajta megállapítást kérni. Lehet, az adott kölyök hasonlít valóban a fajtára, aztán 7-8 hónaposan csak fele akkora lesz, vagy kétszeresére nő, Más lett az alkata, stb. Vannak fajták is, amelyeknek a kölyökkori színe teljesen megváltozik felnőttként.
2014. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt értem, persze.

Nem az a kérdés, mint írtam, hogy fajtatiszta-e, hisz azt csak a tk bizonyítja, hanem hogy fajtajellegű keverék-e.

Ami ugye azt jelenti, hogy mindkét szülője törzskönyves, ugyanaz a fajta.

Vki meg tudja állapítani, hogy pl. NJ szülőktől származik, vagy van benne NJ és még a fene tudja mi.

Pl. NJ + roti, de túlteng benne a NJ. Megállapítható egy baba kutyáról?

2014. júl. 7. 15:43
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4.!

Igen, én is erre gondoltam.

Furi, hogy egy ilyen fiatal kutyára rámondják, hogy 2 (vagy több) fajta keveréke.

2014. júl. 7. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki sok kutyát látott már az adott fajtából, kölyköt is, az meg tudja állapítani, hogy hasonlít-e rájuk vagy sem. De kis kölykökről nagyon nehéz nyilatkozni, mert lehetnek akármilyenek is, lehet, hogy két hónappal később már egész mást fognak mutatni.


A sok kérdés meg azért van, mert akik szaporítótól vásárolnak, aggódnak, hogy mi lesz a kutyából, igaz, sokuk be sem ismeri, hogy a kutyájának, amiért 30-40 ezret fizetett, semmi köze nincs a fajtához (nem mintha az megérne ennyi pénzt, hogy "köze van" x fajtához...). Sosem fogom az ilyet megérteni.

2014. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval aki kerek-perec rávágja, hogy tutira keverék, az nem túl megbízható?
2014. júl. 7. 15:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez csakis attól függ, hogy mennyire ordít az adott kutyáról, hogy keverék. Ha pl. látványosan más a mérete, színe, szőre, füle, fejformája, akármije, mint amilyennek lennie kéne, akkor elég könnyű megmondani. De ha azt kérdezik egy hat hetes sárga átlagos zömök kölyökről, hogy labrador-e, maximum a fejemet tudom vakarni, meg tippelgetni, mint gondolom a legtöbben. Nem is tudom, ki mondta, hogy hat hetes koráig milyen kölyök labrador, és van benne igazság :D Szóval fajta, kép és keverékségfüggő a dolog.
2014. júl. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként szégyellem, de fél éves TK-s staffot is néztem már keveréknek, ráadásul élőben. Még nem kezdett el szélesedni, olyan vékony volt, hogy azt hittem, valami boxer lehet benne. Meg hát lepkéket kergetett... :D
2014. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!