Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a vizslák "későn...

Igaz, hogy a vizslák "későn érő", nehezen kezelhető típusok?

Figyelt kérdés

A vizslám most múlt 1 éves és nagyon játékos, mindenből "viccet" csinál, kezelhetetlen, örökmozgó. Azt olvastam, hogy a vizslák nehezen nőnek fel. A szomszédunk meg folyton emlegeti, hogy bezzeg az utcában lakó lánynak a kutyája ilyen meg olyan okos, és tud viselkedni, mert az már agyilag felnőtt. Hozzáteszem az egy bolognese, de egyidős az enyémmel. És tényleg komolyabb.

Én foglalkozom a kutyámmal: szoktunk sétálni, játszani, tanítom őt, de csak a leülést tanulta meg eddig, mert inkább elszalad és nézi a macskákat/madarakat.

Ha jön hozzánk valaki akkor összeugrálja és fel-le rohangál örömében az udvaron. Nagyon játékos, barátságos kutya.


Más vizslák is ilyenek vagy csak az enyém? Habár engem nem zavar, mert nagyon szeretem, de már többször leszólták, hogy ez a kutya nem normális. Szó szerint az mondták, hogy ez egy hülye kutya...


2010. jan. 8. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Az egyik vizslám most lesz 5 éves és még mindig ilyen "Bolond", de inkább legyen az, és tudjak vele játszani minthogy csak legyen egy nyugis kutyám...már megy a fekszik,marad stb. de csak azért mert rendszeresen jár vadászni.

Van egy másik vizslám az mamáméknál van ő 9 hónapos éshát bórzasztóan játékos!És már ő is jár vadászni!

Sztem örülj h ilyen a kutyusod és a szomszéddal meg ne foglalkozz! Érezzétek magatokat jól és kész ez a lényeg!:D

2010. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Hú vizsla! Nekünk is volt vizslánk. Nagyon szerette a szomszéd tyúklykait(megenni) Hiába volt kerítés vékony testével az még a tű fokán is kihúzott a szabad területre. Oda adtuk egy gazdának, az meg felzárta a padlásra, amikor elment otthonról és az összes kábelt elrágta. Mire hazajött se áram, se tévé, sem semmi. Nem tudom mi lett vele. De nekünk elegünk volt belőle.
2010. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sazbályosan vadászik vagy magába kedves első? Mert egy vadászkutyának rendkívül engedelmesnak kell lennie!

Én úgy tudtam, hogy a vizslák nagyon barátságosak, de azt nem tudtam hogy nehéz őket kezelni, mindig azt hittem hogy nem túl domináns és okos kutyák. Szerintem illene egy kicsit következetesnek lenni, mert azért ha neveled, akkor ennyi idő alatt kicsit kevés hogy leül! Az engedelmesség a saját érdekében fontos, ettől még ugyanolyan vidám kutya lehet.

2010. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabályosan, sokan mondják h az egyik legjobb vadász kutya. Volt olyan h 1,5-2km-ről visszahozta a nyulat aminek csak az első lába vt eltörve. De vízen is nagyon jól dolgozik. nekem tuti mindig vizslám lesz!
2010. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és h nem okos? Hát akk neked még nem vt vizslád!
2010. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vizslám van (10hónapos, kan) ÜL, PACSIT AD, MARAD, SÉTÁL SZÉPEN PÓRÁZON (persze mindenen van még javítani, de még fiatal) Nagyon játékos az tény de ha azt mondom hogy most szépen sétálunk vagy épp leülünk akkor az úgy van! Vagy ha nem akkor valami nagyon gyenge pillanatába kaptam el. :) (de ez tényleg ritka) NAGYON OKOS ÉS SZERETI A FELADATOKAT TELJESÍTENI (ül, marad stb stb) Én nem járok vele vadászni, csak hatalmas sétákra a szomszéd erdőbe (kb 50méter a háztól) Ha valaki azt mondja hogy a vizsla buta kutya az nem tudja mi az a VIZSLA! Az egyik leghűségesebb legokosabb és LEGJÁTÉKOSABB fajta szerintem) :)
2010. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A későn érő, és a nehezen kezelhető jelzők ég és föld!

A későn érő a bolondos, játékos, bohóc kutyát jelenti, a nehezen kezelhető pedig a domináns, erős, önfejű, makacs, viselkedésproblémás, agresszív, speciális nevelést igénylő (pl. pitbull), bántalmazott, stb. jelzőket foglalja magába (mindegyik jelző lehet és/vagy).

Az, hogy csak ülni tud, hogy nem figyel rád, hogy ugrál, az nem az ő "vizslasága" miatt van. Te neveled hiányosan, nem vagy elég határozott és következetes, és a kutya nem ismer el téged főnöknek.

A bohócság és szertelenség nem lehet egyenlő az engedetlenséggel és a neveletlenséggel.

Ha van lehetőséged, menjetek el kutyaiskolába.

Ha nem ismered, olvasd el a Fennel könyvet.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Haha... erdélyi kopó, hét éves és még mindig komolytalan, imád ugrálni, futni, labdázni. De azért rendesen őrzi a házat. Viszont ha nem vigyázok, azonnal rám ugrik a sáros lábával. Erről nem tudtam leszoktatni.
2010. jan. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Igen mondtam is a lányomnak ez a kutyus nem nekünk való, ez vadász kutya, benne van az igazi vadász ösztön. Nem hallgatott rám.Én sajnáltam megválni tőle, mert amikor az ölembe vettem azt a nagy hülye ebet, a hosszú lábaival átölelt, és nézett azzal az ártatlan barna szemeivel. De azért a végén nem hagyhattam hogy az összes szomszédom aprójószágait befalatozza.
2010. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs elnézést, második voltam!!
2010. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!