Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nembaj ha nem szedem fel a...

Nembaj ha nem szedem fel a kutyakakit megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés

Rokonokhoz utazunk majd le és sajnos nincsen kert (vagy is egy kis előkert de az semmi) nekünk itthon nagy kert van igazából ott szokott szaladgálni ha elviszem sétálni nembaj ha ott hagyom a kutya kakit vagy megbüntethetnek? És ha nem látnak vagy gyorsan elszaladunk? (nem akarok hozzányúlni)

Értelmes válaszokat írjatok légyszi köszi



2014. júl. 18. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

De baj, ha ott hagyod. Igen, megbüntethetnek. Gyors elszaladás közben pedig remélhetőleg sikerül belelépned egy hasonló kedves gazda által szintén otthagyott csomagba valahol, hátha akkor megtanulod, hogy nem az a gusztustalan, amikor zacskóval felszeded a saját kutyád ürülékét, hanem az, amikor belelépsz vagy szagolhatod a vadidegen kutyáét.

Minek tart az kutyát, aki a legalapvetőbb feladatot képtelen elvégezni körülötte? Lehet, ez szerinted nem "értelmes" válasz, de kutyatartóként én meg azt rühellem, amikor ott lakó emberek nekem esnek kutyasétáltatás közben, csak azért mert épp engem látnak meg ott és "a múltkor is itt hagyta valaki a kutyasz...t". És az sem zavarja ebben őket, ha történetesen épp a kezemben a zacskó a már felszedett termékkel.

2014. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyen gazdák miatt bélyegzik meg a tisztességes kutyagazdikat!


Én kb 3-4 éve szedem (kutyám 11 éves),előtte nem nagyon volt erről szó,hogy fel kell szedni,na meg mindenki ott hagyta plussz fiatalabb voltam. Aztán idővel láttam,hogy többen szedik fel,na meg ránk szólt egy kutyás ismerős,hogy mi nem is szedjük fel? mondtam nem,mert nem tudtuk,hogy kell. Adott zacsit felszedtük onnantól kezdve szedjük fel.Erdősebb,elhagyatottabb helyen sétálunk akkor ott hagyom,mert km-eket nem fogok egy zacsi kakival sétálni.De utcán mindenképpen felszedem!

Sőt már rendesen nyomaszt amikor nem tudom felszedni. Volt,hogy pont elfogyott a zacsi és ott hagytam.De ez ritkán fordul elő,mert ha csak pár db zacsi van már megyek és veszek egy új csomagot.


Zacskón keresztül semmi bajod nem lesz a szartól :DD

Te kutyád csinálta.Gyereked be kakál vhová nem szeded fel,mert undi?

2014. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szedd fel,ne másnak kelljen már felszedni a saját kutyád termékét.Van kutyakis zacsi de olcsón vehetsz sima uzsonnás zacsit is,mindkettő jó.Amúgy nem értem az embereket.Simán otthagyják a kertem előtti gondozott,locsolt,nyírt területen a kakát,amit aztán zacskózhatok,de ha kint vagyok,nem merik odaszaratni.Az ilyen gazda nem csak simán lusta,hanem ocsmány.Veszem a fáradságot,a kutyám után felszedem a kakát én is.
2014. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat akkor majd olyan helyet keresek ahol nincsenek sokan hogy ne kelljen felszedni ha meg sokan vannak majd elszaladunk köszi
2014. júl. 18. 12:22
 5/14 sippara ***** válasza:
93%
Csak nehogy errefelé legyenek azok a rokonok, mert itt aztán futhatsz, viszonylag jól célzok tarkóra (és nem én vagyok az egyetlen ilyen lelkületű kutyás, akinek elege van).
2014. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KGabi0000 ***** válasza:
27%
Én egy gondozatlanabb környéken lakok,ahol nincs nyírva a fű,ezért én nem szoktam felszedni,mivel senki sem jár arra,amerre a kutyámat szoktam sétáltatni,de a kutyám tudja,hova kell végeznie a dolgát,a kertünkben mindig a kerítés mellé kakil,ha sétálunk,akkor pedig mindig a nagy fűbe,nem szokott az utca közepére csinálni.Nem baj,ha nem szedi fel az,aki ilyen helyen lakik,mint én,ahol kutya se jár,de az amikor egy másik kutyasétáltató,hagyja,hogy a kutyája pontosan a kapunk elé végezze a dolgát és még csak fel sem szedi,na ahhoz kell pofátlanság bőven.Szedd fel a kutyakakit ha olyan helyen jársz,ahol sok ember van,mert egyrészt kötelező,másrészt nem okozol vele másnak kellemetlenséget,hogyja alahova menet véletlenül belelép.
2014. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon silány a felfogóképességed és a tisztességed is.

Az egyértelmű, indokolt válaszokat is úgy értetted meg, ahogy a kommentedből kiderül?

És eleve, nem azért nem követsz el helytelenséget, mert van tartásod, tisztességed, lelkiismereted, hanem azért, mert megláthatnak, megbüntethetnek?

És odahaza ott hagyod évekig? Vagy ott hozzányúlsz?

De nem kell hozzányúlnod. Műanyag szemetes lapátot, esetleg játék műanyag lapátot rengeteg helyen, olcsón vehetsz, azzal felszedheted.

2014. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
mi itthon se szoktuk összeszedni
2014. júl. 18. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"én nem szoktam felszedni,mivel senki sem jár arra,amerre a kutyámat szoktam sétáltatni"

Csak más kutyások például.

De visszatérve, mivel a kérdezőnél otthon is ott bomlik évekig... no comment.

2014. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Otthon akkor konkrétan tiszta kutyaszar az udvarotok? Hány éves vagy?

Tudod, mennyi a bírság? Hiába szaladsz el, ha valaki meglát simán feljelenthet. Ennyire igénytelen ember vagy, hogy a saját kedvenced után nem tudsz feltakarítani? Ha gyereked lesz nem fogod kicserélni a pelenkáját v mi?

2014. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!