Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbüntethetnek, mert vékony?

Megbüntethetnek, mert vékony?

Figyelt kérdés

Van egy labrador-agár szerű keverék kutyánk. Már kb. 2-3 hónapja az a "hobbija", hogy amikor nem vagyunk otthon, le fel rohangál a kerítésnél, ugat mindent, fűt, fát, kocsikat, levelet, tényleg mindent.

Viszont emiatt nagyon sovány, pedig 6(!!) pohár tápot kap, a neki szánt 3 helyett. Nem férges, orvos szerint nincs semmi baja. Persze van neki játéka, rengeteg, a labdát, meg a plüss nagy macit is csak akkor kapja meg, amikor mi elmegyünk itthonról. Egyébként reggel félórát, este 1-1,5 órát sétáltatjuk, ami legfőképp futkározásból áll.

Tehát, az a lényeg, hogy nem kínozzuk, vagy ilyesmi (Isten ments'), csak annyira vékony, hogy volt már 1-2 kérdés, hogy adunk-e normálisan enni a kutyának. Persze mi ilyenkor tátott szájjal bámulunk, hisz nem olyan rossz minőségű tápot kap (Happy Dog, Dog Chow vagy Ecopet, mikor melyik, de ált. Happy Dog)..

Plusz azért néha kap egy kis nasit, vagy valami rágcsát, jutalomfalatként, vagy kutyacsokit, bár azt keveset, de van, hogy külön neki főzünk/sütünk egy kis csirkeszárnyat, csirkecombot, vagy valamit.

De még sem maradnak meg rajta a kilók..:(

Szóval emiatt megbüntethetnek, vagy csak akkor, ha tényleg nem etetnénk, és látnák, hogy nem törődünk a kutyánkkal?


2013. ápr. 17. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Dehogy büntetnek! Nekem foxim van, és ugyanezt csinálja, állandóan rohangál, játszik.
2013. ápr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 intrepid ***** válasza:
86%
Emberek között is van aki ehet amennyit akar, mégsem hízik el, más meg a levegőtől is hízik. Ha az állatorvos azt mondta, hogy nincs semmi baja, akkor az úgy is van. Akkor csinálnál neki rosszat, ha erővel megpróbálnád elhízlalni.
2013. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek meg. Amúgy is egy kutyán látszik, hogy csak simán vékony alkatú, vagy éheztetik. Az éheztetésnek más külső jelei is vannak, látszik a bundáján, a szemén stb. Ha meg is akarnának büntetni, ahhoz előbb meg kell vizsgálni a kutyát, az orvos meg meg tudja állapítani, hogy csak sovány vagy tápanyaghiányos is.
2013. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Inkább azokat kellene büntetni, akik kismalacot csinálnak a kutyájukból.
2013. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Nem büntetnek meg, a soványság és a vékonyság nem azonos fogalmak.

Viszont, ha elfogadsz egy tanácsot, olvass kutyaneveléssel foglalkozó szakirodalmat, meg itt a segítő válaszokat a falkasorrenddel kapcsolatban, mert a kuytádnak nem "hobbija" az állandó rohangálás, hanem a stressz levezetésének módja.

2013. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek, de pl. Happy Doggal etettem én is, nem vagyok róla jó véleménnyel, Dog Chow még ennél is rosszabb. Ne csodáld, ha nem hasznosul úgy, ahogy kéne, elég sok bennük a gabona.
2013. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A sok mozgás miatt nem jók igazán ezek a tápok neki.


Nekem is hasonló jellegű keverékem van, leginkább agár-vizsla-labi (edzőm szerint a fajta neve Vibrador :D ) és amikor dog chow-val etettem, akkor igazán vékony volt, a bordái is kilátszottak. Aztán áttértünk a sport mix-re (ami egyáltalán NEM drágább!!!) és szép izmos+nincsenek kint a bordái, szép formája van. Bár laikusok még mindig elképednek, hogy milyen vékony, de aki ért hozzá az látja, hogy csupa izom.


Én javasolnám a tápváltást, majd meglátod, hogy máris nem lesz csontsovány, hanem szépen kiizmosodik majd.

2013. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Alapból ha agár keverék,akkor az vékony!
2013. ápr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy büntetnek. ez a típikus magyar fel fogás, hogy az az egészséges, ha mindenki, testesebb. írtad, hogy agár keverék a kutyus, hát akk ne csodálkoz az a fajta legfőbb ismertetője. a nagy mellkas és a sovány test alkat. egy ismerősöm nek van 2 agara, és a szomszéd rákülte az állatvédöket. jót mosolyogtak mikor meglátták a 2 agárt. ha valaki megint szólna magyarázd el neki hogy milyen fajta kutyáról van szó és annak az a jellege. viszont vallószínű azért csinálja a kerítésnél a táncot, mert nem elég neki a napi séta. ennek a kutyának lételeme a futás. nincs futató a közelben, vagy mostmár itt a jóidő dunapart vagy erdő? ha halgat rátok, ellehet engedni nyugodtan. az én kutyám újfulandi és mudi keverék. ő is csontosabb de a nagy bundájától olyan mint egy kis disznó. ő is alig várja, hogy mehesen a dunába. nyáron minden este levisszem, a dunára úszni, mert imádja a vízet.
2013. ápr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A táp amivel eteted,nem a legjobb,nem fog tőle hízni.Gyakrabban főzzetek neki,lehet hentesnél olcsóbban kapni nyesedéket,vagy csirkefejet stb.Kuktában egy kis rízzsel,zöldséggel puhára főzöd,ettől felszed egy kicsit magára.A rohangálásnak meg az lehet az oka,hogy nincs lemozgatva,futtatva.A kert erre nem elég,még a séta sem.Bringa,roller,kutyafuttató stb.kellene még neki.
2013. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!