Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldognál mire kell...

Francia bulldognál mire kell odafigyelni vásárláskor? Úgy értem. A fogai, az állkapcsa, a szeme színe - a bunda színe. Mindent írjatok le amit tudtok kérlek benneteket!

Figyelt kérdés
Valamint tudnátok mondani viszonylag megfizethető árú (60-75.000 Ft) értékben elvihető kutyát? Elsősorban kant szeretnék.

2014. júl. 18. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szeme nagy valószínűséggel kék/szürke lesz. Feltéve, hogy fiatalon (min. 8 hetesen) hozod el.

A fajtaleírásban szerepel, hogy mik az elfogadott színek.

Nézd meg, hogy a füle, szeme tiszta-e, nem büdös-e a füle, jókedvű, mozgékony-e.

De a legtutibb, ha jó tenyésztőt választasz.

Érdemes felhívogatni őket, mert sokszor nem is frissítik a honlapjukat, pedig van kiskutya.

2014. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarlak elkeseríteni, de én úgy tudom egy Francia Bulldog tenyésztőtől kb. 300-350 ezer forintba kerül...

60-75 ezerért maximum beteges példányt kapsz, szaporítótól, aki lehet hogy a pár hónapos kort sem éli meg. De ez másfajta kutyáknál is ígyvan, a Francia Bulldog pedig különösen drága fajta.

2014. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, első választadónak pedig különösen, a segítség miatt.:)

2. ... sajnos van igazság abban amit leírtál, de a 300-350 kicsit szerintem túlzás. Hidd el hogy vannak jo áron is kutyák, de azokat meg elviszik a felvásárlók..

Minden edetre tényleg köszönöm mindkettőtöknek a választ:)

2014. júl. 18. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Normalis tenyeszto nem ad felvasarloknak...

60-70ert tenyleg nem fogsz talalni, de azert a 300 eros tulzas. En mikor kerdezoskodtem, 170 koruli osszegeket adtak meg.

2014. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, igazából csak olvastam a fajtáról, nem vagyok tájékozott Francia Bulldog téren, ezekszerint túlzó volt az ár amit írtak, vagy csak a legminőségibb kennelre vonatkozott. A lényeg, hogy 100-150 ezer forint alatt semmiképp nem kapsz! :/
2014. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igazad van 2-es..:/ sajnos igazad...

a 100-150 meg csak - csak realis a 200-hoz kepest.. mert annyiert is van. meg ugye aki hirdet 100-ert.. ott lehet alkudni 90-re vagy akar lejjebb is, mivel nem tul kelendoek ezek a kutyak.. az aruk miatt. amit megmondok oszinten nemertek.. hogy miert ennyi..

2014. júl. 18. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Budapesten lakok és rengeteg francia bulldogot látok, elég népszerű fajta lett az utóbbi években...Egyik rokonom állatkereskedésben dolgozik, sok emberrel, gazdival beszélget és a francia bulldogokra általánosan panaszkodnak, hogy sok egészségügyi problémájuk van...


Egyébként miért is akarsz pont francia bulldogot? Miért nem jó egy keverék? Elmész egy menhelyre, sintértelepre, vagy megnézed alaposan ezt az oldalt: [link]



Az egy dolog, hogy röhejesen olcsón kutyához juthatsz. A másik meg az, hogy egy menhelyes kutya általában sokkal ragaszkodóbb és alkalmazkodóbb és semmivel sem kevesebb, mint egy fajtatiszta!


Hidd el, tudom mit beszélek.... Nekem is volt fajtatiszta csodaszép kutyám (drágán vett), most meg egy sintértelepről hozott kevésbé szép keverékem. Ugyanúgy szeretem mindkettőt.

2014. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 risztin ***** válasza:
Kedves kérdező.A kutyusok ára azért olyan sok mert hatalmas összegeket költenek a tenyésztők (az elismert hozzá értő tenyésztőkre gondolok és nem a szaporítókra) egy francia bulldog kutyára míg megszületnek a kiskutyák.Gondolok itt a fedeztetéstől egészen az oltásokig a chippeltetés,féregtelenítés ,vizsgálatok a császározás(a fancia bulldogok kizárólag csak császárral szülnek,hangsúlyozom,hogy tenyésztőről beszélek és nem zug szaporítóról!),papírok,törzskönyv stb.Néhány jó tanács vásárlás előtt:Soha ne vegyél úgy kutyát,hogy nem látod a tenyészetét,a szülőket(az alomtestvéreket)feltétlenül nézd meg,hogy tudd mire számíthatsz.Gyanakodj ha a tenyésztő azt mondja elviszi félútig ,hogy neked ne kelljen annyit autóznod,pont az imént említettek miatt.10-12 hetes kora előtt ne vidd haza,gyanakodj ha rád akarják sózni pár hetesen.A törzskönyvet kérd el(a szülőkét is nézd át,esetleg előre leinformálhatod a tenyésztőt ahonnét származik ő is)És még egy fontos dolog,a francia bulldognak nincs orra ha a profilját nézed a homlok csontján nem érhet túl az orr.Ha "csörös"van pici orra már valami gond van a vérvonallal.A színekről annyit,hogy az árat befolyásolják főként(genetika).Nagyon olcsón vett kutya sokkal többe fog kerülni neked élete során mert az orvosra fogod költeni azt a pénzt amit most ha hozzáteszel vehetsz egy minőségi egészséges gyönyörű kutyát.
2014. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Már bocs mindenkitől de én 60.000-ért vettem Francia Bulldogot. Már mióta megvan és nem 3 hónapot élt ^^

Most 4 éves fekete jószág, a szeme ilyen barnás feketés.

Azt hallottam hogy a fekete szőrzetű kutyáknak nagyobb az ellenállóképessége a betegségekkel szemben. A szemével kapcsolatban arra figyelj, hogy a harmadik szemhéjmirigye ne jöjjön ki. Legyen mozgékony, jókedvű

És persze ne legyen antiszociális.:)

2015. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!