Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy 5 éves Shih Tzu-t....

Kaptam egy 5 éves Shih Tzu-t. Eddig egy hangot sem adott. Kellene ugatnia, morognia, vagy bármilyen hangot adnia?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is Shih-Tzu-m van. 1 éves.

Régen a shih-tzu-t jelzőkutyának használták. Minden kis apró neszre ugat. De nem kell megijednek, lehet h a te kiskutyád olyan helyen volt előtte ahol ingerszegény volt a környezet. Azért azt tudnod kell h ma már csak társasági kutyaként vannak számontartva, tehát ő nem lesz sosem egy pitt bull :D

De persze ha megszokja a helyét lehet h megjön majd a hangja. Várj türelemmel!

2010. jan. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
most kaptad? lehet hogy azért nem ugat, mert fura neki és nem tudja mire kell. amúgy várd meg, hogy oldódjon fel és akkor megy az ugatás :))
2010. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is shih-tzum van, nem egy ugatós tipus... nagyon ritkán ugat:)) akkor is inkább vakkantgat, nagyon sokáig én is azt hittem, hogy nem is tud... magyarázni majd fog, ha beillesztkedett... morog, de nem úgy, méregből, hanem olyan, mintha beszélne:)))
2010. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na hát én örülnék, ha nem jelezne minden neszre a kutyám... :D
2010. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Mutass neki egy macskát utána nagyon szeretnéd hogy csentben maradjon borzasztó hangja van de különbem szégyenlős két hét kel neki hogy megszokja a helyit utána rendben lesz borzasztó eleven fajta a labda segíthet a fel oldódásban rendkívül ragaszkodó fajta ha nem boldogulsz vele kérdezzél talán tudok segíteni én azt tenyésztek
2010. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na kedves előttem szóló, tőled sem vennék kutyát...
2010. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha most került még csak hozzád, akkor várj türelemmel.

Idő kell, amíg megszokja az környezetét, azt, hogy te vagy a gazdája, amíg kialakul a biztonság érzete. Amíg megtanulja a napi menetrendet, hogy mindig hazamész, minden nap kap enni, stb.

Én három hónap (!) után hallottam először a kutyám hangját, már kezdtem attól tartani, hogy néma. Neki ennyi idő kellett ahhoz, hogy a saját területének érezze a kertet, és elkezdje védeni.

2010. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5 éves kutya már elég idős ahhoz hogy érzelmi élete és emlékei legyenek. Várj türelemmel, amíg megbarátkozik veled.
2010. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!