Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát mikor lenne érdemese...

Kiskutyát mikor lenne érdemesebb venni?

Figyelt kérdés

Német juhász kölyköt szeretnénk, 2 lehetőség adott. Az egyik, hogy 2-3 hét múlva kerül hozzánk a kutyus, a másik, hogy október végén.

Augusztus utolsó hetében el kell utaznom, így ott 1 hét kiesne. Lenne itthon vele mindig valaki, de nem én, a "gazdi". Az utazásig kb. 2 hétig folyamatosan együtt lennénk, tudnék vele foglalkozni.

A másik opció szerint, október végén érkezne a kutyus. Ekkor már dolgozom, így napi 8-9 órát lenne itthon egyedül. 1 hét szabadságot meg tudnék oldani, de több nem menne.

Tehát a kérdés az, hogy melyik megoldás jobb:

-augusztusban 2 hétig itthon vagyok vele, majd 1 hétre elutazok, vagy

-októberben 1 hétig itthon vagyok vele, majd utána hétköznapokon 8-9 órán keresztül egyedül lenne.

Valaki mindig van itthon, tehát az egyedül az nem teljesen egyedült jelent.

Persze munka után bőségesen foglalkozok majd vele, de a fenti két opció közül nem tudom, melyik lenne ideális a kutyusnak, hogy könnyebben megszokja az új környezetet, hozzám szokjon.


Köszönöm!


2014. júl. 19. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha magadhoz szeretnéd szoktatni, szerintem inkább az októbert válaszd. Egy kölyökkutyánál sok idő egy hét is. És még csak akkor kezdenétek az ismerkedést. Ha családi kutya lesz, és mindenki foglalkozna vele, akkor viszont az augusztus is jó.
2014. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Családi kutya is lesz, meg nem is. Én leszek hivatalosan a gazdi, én etetem, sétáltatom, viszem kutyaiskolába, stb...

de persze a többi családtag is foglalkozik majd vele, csak korlátozottan.

2014. júl. 19. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyári szezon a jó.Jobb az idő,nincs folyton latyak,egy hét kiesés nem számít.
2014. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!