Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanított, vagy a nem...

Az ivartalanított, vagy a nem ivartalanított kutyából van több Mo-n?

Figyelt kérdés
Érdekelne, mert én nem akarom ivartalanítani a kutyusomat!

2014. júl. 22. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A NEM ivartalanítottból van a legtöbb.Ezért vannak dugig tele a menhelyek, meg pár helyen az utcák.Ha kanod van, és nem tud elszökni, akkor ne ivartalanítsad, de a nőstényt ige.
2014. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és sokan összekeverik a tenyésztést a szaporítással.Nagyon kevés, szinte egy-két normális tenyésztő van, a többi az meg mind csak szaporító, akik jófogáson hirdetik az ingyen kutyáikat.
2014. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

miért nem szeretnéd?

szukáknál:kölykökkel vannak dugig a menhelyek,köszi nem kell több,megmentheted a kutyádat egy lehetséges méh gyulladástól,emlő ráktól, ami elvinné 5-6 évesen is akár, vagy szépen lehúz anyagilag ha sikerül mgmenteni.

Kanoknál:Vigyázhatsz rá amennyit akarsz, falat képesek mászni,pórázt szakítani ha egy tüzelő szukát érez, ösztönök átveszik az írányítást aztán vagy szét tépi egy másik kan, vagy többé nem is látod...

gondold csak át még egyszer,ez egy rutin műtét, legkésőbb egy hét alatt kiheveri a kutya, és semmitse változtat rajta

Nekem ivartalan 7 éves szukám van és teljesen boldog a nemlétező kölykök nélkül

2014. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Talán 20ból 1 ivartalanított . Ezen az oldalon nagyon ágálnak a műtét mellett ,de neked kell döntened.
2014. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as: köszönöm a véleményedet! Nem a levegőbe beszélek, valódi oka van, amiért nagyon ellene vagyok a műtétnek! Nagyon picike, 2,8 kg, nagyon féltem a műtéttől, illetve tudom, hogy nagyon tudnék vigyázni, hogy amíg tüzel, 3 hétig, olyan helyre viszem sétálni, ahol nincsenek kanok. Van már tüzelőbugyija is. Még 7 hónapos (bichon havanese), még nem tüzelt. Oké, hogy megelőzhetők a daganatok, de nem 1000%, hogy ő megkapja, illetve állítólag csontritkulás alakulhat ki, ha ivartalanítom. Az inkontinenciáról nem is beszélve.....(panelban élünk)
2014. júl. 22. 17:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
te döntésed, én kutyusom se volt sokkal nagyobb mikor ivartalanítottuk, ez nem függ szerintem mérettől, de ha tudsz rá vigyázni TÉNYLEG! Akkor nem szóltam, de az eseteges állvemhességre is figyelni kell ilyenkor,nem ritkaság
2014. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy nem ugattad le a fejem :)
2014. júl. 22. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem egy kennelből már ivartalanítva mennek ki a kölykök még ennél kisebb kutyáknál is.Nem tudom,mennyire jársz csukott szemmel és füllel,de amikor a mindenhonnan az folyik,hogy tele a gyepi,nincs hely a menhelyeken,sok a kóbor kutya,csodálkozom a kérdéseden.Az ivartalanítás elsődleges célja a felesleges szaporulat megelőzés,meg a kutya egészségėnek védelme.
2014. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk az inkontinencia tényleg gáz lehet, de ha tudsz rá MINDIG figyelni, akkor ne ivartalanítsd. Kan kutyák emiatt megtámadni nem fogják, viszont NAGYON be fognak izgulni rá ami kóbor kutyánál ugye elég gázos :)



A NEM ivartalanítottból van SOKKAL több. Én az Illatos úti sintértelepről hoztam el a kutyámat, egy kant. 2 hónap múlva vittem ivartalanítani. Egyrészt nyugodtabb, másrészt így bármikor vihetem nagyobb kutyás társaságba.


Illatoson egyébként 99%-ban ivaros kutyák vannak és nagyrészt keverékek, nagyon kevés a fajtatiszta kutya.

2014. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Ilyen pici kutyáknál nagyon gyakori a felfázás, és a méhgyulladás. Én azt mondanám, hogy olvass még utánna kicsit a témának. Ha vigyázni tudsz rá, akkor nem lesz gond, de ezek miatt én mégis javasolnám a műtétet...főleg az ilyen piciknél, akiknek a hasa folyamatosan nedves lesz esőben...
2014. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!