Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese mellé labrador?

Bichon havanese mellé labrador?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves,ivartalanított kan kutyusom.Valamelyik kutyával jól kijön, amelyik túl "rámenős" azt nem bírja... Kinéztem menhelyről egy 8 éves, ivartalanított szuka labi kutyust...kép és leírás alapján beleszerettem, amúgy is régi vágyam egy labrador...Ti be mernétek vállalni?

2014. jún. 26. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha megismerkedsz először a kutyussal. Utána kiviszed a sajátodat, és meglátod, mi lesz. Ha nem esnek egymásnak, fogadd örökbe a labradort :)
2014. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kutya nagyon messze van tőlünk, de persze én is azt gondoltam, hogy a bichonunkal mennénk el "elhozni"...Viszont kicsit félek az egésztől, mert mi van, ha a kutyám féltékeny lesz, vagy valamiért balul sül el a dolog? Jó esély van rá,hogy összeszokjanak? Ezt hogyan lehetne megállapítani?
2014. jún. 26. 14:09
 3/12 sippara ***** válasza:
44%
Amíg felmerülnek benned olyanok, hogy a mostani kutyád "féltékeny lesz", meg "van-e rá esély, hogy összeszokjanak", addig ne vegyél másik kutyát.
2014. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem meg az ne "vegyen"másik kutyát,akit nem foglalkoztatnak ilyen kérdések...
2014. jún. 26. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Mennyetek el megnézni a labit a mostani kutyáddal. Inkább ott derüljön ki, hogy halálos ellenségek, mint miután hazavitted. Legalább 4-5 napot tölts el otthon velük ha minden okés és hazaviszed. Lesznek kisebb összezörrenések, azokba ne szólj bele. Ha látod, hogy el fog durvulni a dolog szidd le mind a kettőt. Az első 1-2 hét nem leányálom, de ha szépen összeszoknak, és a labi is megszokja az új életét, az kamatostul kárpótol mindenért :)
2014. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Legyetek a menhelyen sokat menjetek el sétálni,meglátod,hogy viselkednek egymással.


Amúgy meg a menhellyel szerintem lehet beszélni ez ügyben.

Legalábbis egyik ismerősöm is megbeszélte velük,hogy oké ott a menhelyen a két kutya kijött egymással.De otthoni közegben is meg akarja nézni.Szerencsére nem volt semmi gond.De szerintem beszélj a menhellyel,hogy még ne véglegesítsenek minden papírt,meg szeretnéd nézni,hogy otthon hogy viselkednek.

2014. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!!!
2014. jún. 26. 20:46
 8/12 sippara ***** válasza:
47%
Fordítok egy picit akkor magyarról magyarra: "féltékenységre" egy kutya sem képes, a dolog koncepcióját sem képesek felfogni. Amikor egyszerigazdi azt mondja a kutyára, hogy "féltékeny", akkor gyakorlatilag arról van szó, hogy a kutya nincs nevelve, így teljes joggal BIRTOKOLJA a gazdáját, ezáltal joga van eldönteni azt is, ki érhet hozzá, és ki nem. Olyan sincs, hogy "nem jönnek ki egymással", normálisan nevelt kutya azzal jön ki, akivel gazdi összerakja. Amíg ezek ténylegesen reális problémaként merülnek fel benned, inkább a kutyákról tanulj még egy picit, mielőtt újat veszel/fogadsz örökbe/szerzel/bármimás a meglévő mellé.
2014. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ejha, nem is tudtam, hogy Cesar Millan "Sippara" álnéven válaszolgat a kutyás kérdésekre?! Bár lehet, hogy mégsem Ő az...Neki nem ilyen otromba a stílusa...
2014. jún. 28. 11:30
 10/12 sippara ***** válasza:
47%
Persze, értem, nagyon tudsz pattogni... ettől még ha a kutyád megbízhatatlan (illetve neveletlen), ne vigyél mellé másikat, mert csak baj lesz belőle.
2014. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!