Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért öli meg mindenki a...

Miért öli meg mindenki a felesleges kiskutyákat/macskákat?

Figyelt kérdés
Úgy értem mi lenne a hivatalos procedúra? Mert több ismerősöm is van, aki vagy az újszülött macskákat, vagy kutyákat gyilkolja, ha épp ő életképtelennek tekinti őket és/vagy nincs rá szüksége, mert nem tudná eltartani? Állítólag az állatmenhelyek sem veszik be őket ilyen fiatalon, mert túl sok lenne. Szóval ez az a bűncselekmény, ami felett mindenki szemet huny? Ez a bevett szokás?

2014. júl. 24. 16:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem. A normális az ivartalanítás lenne. De az macskánként egy tízezres a kismacskagyilkolás meg ingyen van. Sajnos nem Európában élünk hanem igencsak a Balkánon vagy még ott sem.
2014. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Erre a kötelező ivartalanítás lenne a megoldás. És sokan még mindig nem értik miért hajtogatjuk ezt folyamatosan. Sajnos ameddig az emberek így gondolkoznak, hogy egy élőlényt simán megölnek, nem sokat lehet tenni. Pedig az a műtét igazán nem kerül sokba. Egyébként ilyeneket én is életképtelenné tenném, aki képes állatot bántatni az a szemben nagyobb bűnös, mint aki lop, csal, hazudik.
2014. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%

Abortuszra miért járnak több ezren? Miért adnak annyi gyereket örökbe?

A nagy evolúció csúcsai az saját életükre is képtelenek, nem hogy más élőlényért feleljenek.

2014. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Beveszik a menhelyre! 10ezer ft-ért / darab.
2014. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kéremszépen... mi tegnap a kukában találtunk egy kis kb hetes vagy 2 hetes kiscicát...be is fogadtuk.
2014. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert addig nem terjed az intelligenciájuk, hogy egyszeri költséggel kikerülhető a nem kívánt szaporulat. Ha van egy kijárós macskám ivartalanítom, mert nem akarom, hogy állandóan potyogtassa a kölyköket, ha kandúrom van, akkor nem akarom, hogy hetekre eltűnjön, aztán állandóan össze legyen verve.

De kutyánál ugyanez, egy csomó kellemetlenség megúszható vele.


20-30 évvel ezelőtt bevett szokás volt agyonverni a szaporulatot, falun még mai is az. Sajna ma a legtöbb kutya konyhamalacként maradékokon él, talán évente megkapja az oltását, meg a féreghajtóját és ennyi. Ez is szomorú.

2014. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
7%
Öregem el vagy tévedve. Min kellene tartani a kutyát? Az ősemberek tán kutyakonzervet adtak neki mi? Évmilliók alatt alakult ki a kapcsolat kutya és ember között, és végig maradékon éltek, leszámítva az elmúlt pár évtizedet, mikor a kutyakajából, meg érzelmileg sérült gazdáikból csináltak üzletet, akik a kutyát képzelik a családjuknak. Tudodmit, te főzzél a kutyádnak bélszínt, a normális emberek meg adják neki a maradékot, és had őrizze a házat ahelyett hogy a szobában döglik. Mert azért van. Szegény csirkéket meg levágják, Jajjistenem! Őket nem sajnáljuk mert nem olyan cukik mint a kiskutyák meg a kismacskák. Elég demagóg szöveget nyomtok. Fogadjunk az utcán fekvő hajléktalan mellett meg elmentek.
2014. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Nos! Én nem mondom, hogy leszarom, de tény, hogy ennél nekem -és a legtöbb embernek- sokkal nagyobb problémáim vannak... Nem mondom azt sem, hogy ez ne lenne probléma, de szerintem kicsit túloztok. Alapvetően ez az "eljárás" nem bevett szokás, speciel én még 1 emberrel sem találkoztam aki ilyet tett volna. Persze, ha ilyet tesznek az engem is felháborít, de amit a #2 ír az még jobban. Majd akkor beszélhetünk erről valós bajként, ha TÉNYLEG olyan sokan fognak ilyet tenni.
2014. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Beveszik a fiatal kis állatokat is. Ahol én lakom ott ingyen befogadják őket.

Amíg szopiznak a kicsik, addig igazán nem kerül sokba a tartásuk, utána meg be lehet adni menhelyre ha valaki már nem tud, vagy nem akar gondoskodni róluk valamilyen oknál fogva.

Az állatkák elpusztítása bűncselekmény valóban, de sajnos a törvény nem sokat nyom itt a latba. Márpedig egy törvény annyit ér, amennyit betartanak belőle.

De a leghumánusabb megoldás az valóban az ivartalanítás.

2014. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

10-es!

Én adakozni szoktam a hajléktalanoknak , és adományozok az állatmenhelynek is.

Különben meg mindegy, te ezt nem érted, mert nem értheted.

2014. júl. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!