Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Családi házba költözünk , és szeretnék egy kutyát meg igazából az egész család xD De én foglalkoznék többnyire vele szoval ,, enyém lenne " . Menhelyet légyszi ne irjatok mert tudom hogy mindenki azt írja . Először valami fajtát szeretnék és ha nem találnék akkor megyek a menhelyre :) Na szóval részletek : Közepes vagy nagy termetű kutyát szeretnék nagy mozgásigénnyel , suliidőben napi 1 szer vinném el sétálni,futni + otthon az udvarba napi szinten tanitgatnám meg ,,fárisztanám" nyáron meg szünetekbe többször is ráérek elvinni. Volt már kutyám 2 is . Tetszik a Németjuhász , Boxer, Foxerrier , (Border Collie de az túl nagy mozgásigényű már nekem )Beagle, Golden Retviever , Skótjuhász most ennyi jut eszembe. Tudom ezek mind eltérnek egymástól de mindegyikben megfogott valami . Anya Boxert szeretne. Kutyasulin gondolkoztam már , ugyhogy lehet vinném . Ha kell még információ írjatok . És segítsetek melyik fajtát válasszam :)Köszi

2014. júl. 25. 16:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és ha számit 14.lány vagyok
2014. júl. 25. 16:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Leírtakból vagy golden vagy skót juhász.Könnyebb őket kezelni.
2014. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

...Közepes vagy nagy termetű kutyát szeretnék nagy mozgásigénnyel... ne külsőre ítélj

... otthon az udvarba napi szinten tanitgatnám meg ,,fárisztanám" nyáron meg szünetekbe többször is ráérek elvinni. ... a személyiség nem a fajtától függ, hanem attól, hogy neveled

... Tetszik a Németjuhász , Boxer, Foxerrier , (Border Collie de az túl nagy mozgásigényű már nekem )Beagle, Golden Retviever , Skótjuhász ... már megmondtad, hogy mit akarsz. Csinálj sorsolást.


A leírtak közül szerintem hozzád (szerintem az én válaszom nem fog neked tetszeni) Keverék kutya illik. Nincs velük semmi gond!

2014. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A felsorolt fajták közül én sem a boxert, sem a német juhászt nem ajánlanám, mert ezek kemény munkakutyák, nagyon nagy mozgás és foglalkozásigénnyel, arról nem is beszélve, hogy kell bizonyos fizikai erő is egy ilyen kutya kordában tartására, szóval egy 14 éves lánynak nem biztos, hogy nyugodt szívvel merném ajánlani. A foxterrier nagyon makacs, igazi terrier, nagy vadászösztönnel, ha nincsen kutyás tapasztalatod, akkor nem biztos, hogy jó választás, mert hiába kicsi elég nehéz esetek tudnak lenni, a beagle szintúgy.

Marad a golden retriever és a skót juhász, mind a kettő remek családi kutya, a colliek valamivel könnyebben kezelhetőek tapasztalatom szerint és talán kevésbé betegesek, mint a goldenek, ahol a kutyák nagyon nagy része diszpláziás, de valamivel több szőrápolást igényelnek.

2014. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem.
2014. júl. 25. 16:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Westie?
2014. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Magyar vizslák nagyon barátságosak,és okosak. :) és a gyerekeket is nagyon kedveli.Játékosak és nagyon hálásak az emberekkel ha foglalkozol vele.
2014. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sztem egy jó helyről való boxer kutyaiskolával nyugodtan mehet.
2014. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is a skót juhász mellett voksolok, már csak azért is, mert kis híján negyed évszázada tartom a fajtát. Viszont tanácsolom, hogy jól nézd meg, milyen tenyésztőnél veszed, nem a kiállítási címek a fontosak, hanem az egészségi szűrések. Bár ez minden más fajtára is igaz.
2014. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a védett javaslom a felsoroltak közül de ha nem baj írok még párat. Shar pei, dalmata, erdélyi kopó
2014. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!