Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak?

Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretem a kutyákat, de nem tudom milyen lenne való nekem. Mindenképp nagytestű legyen. Szeressen labdázni, futkározni, és játszani. Ne legyen agresszív, legyen barátságos, gyerekszerető.

2013. júl. 31. 09:24
 1/10 anonim válasza:
100%
Nekem egy magyar vizslám van, lány. Imád futkározni, játszani. Sok helyet, foglalkozást igényel. Szoktam vinni sétálni, futni, nagyon élvezi. Nagyon okos kutya, én úgy gondolom jó választás volt :), bár sokszor tényleg nincs elegendő időm rá
2013. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem olyan nagytestű, de imád labdázni, futkosni, gyerekszerető: skót juhász. Nekünk most másfél éves, a lehető legkedvesebb kutyafajta. Még elrontani sem lehet (vagy csak nagyon nehezen :)
2013. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem boxerem van, aktív, barátságos, nagyon mókás fajta, imád labdázni és bandázni.:)
2013. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Azért én úgy bírom ezeket a kérdéseket! Egyszer nem láttam még azt leírva, hogy szeretnék egy kutyát, ennyi és ennyi időm van rá, ennyit tudnék vele foglalkozni, stb. Mindig csak a kutyával szembeni elvárás van leírva, de az, hogy az illető maga mennyi időt tud és akar a kutyájára szánni, milyen életmódot él, az sehol sincs leírva. Pedig pont az életmódunkhoz kellene fajtát választani, nem pedig az alapján, hogy 'hmm szeretnék egy vizslát pl. aztán majd elviszem naponta sétálni'. Hanem úgy, hogy 'hmm sokat kirándulok, aktív életet élek, ehhez az életvitelhez pont jó lenne nekem egy vizsla'. Mikor értik már meg ezt az emberek????? Aztán meg csodálkoznak, hogy minden gondja van a kutyának, mert nincs lefárasztva, nincs vele foglalkozva rendesen, stb.
2013. júl. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sippara ***** válasza:
75%
Kedves utolsó, szívemből szóltál!
2013. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 4-nek válaszolnék és a többieknek is akik szeretnének kutyát!

Én nagyon szeretem az állatokat,de mindegyiket a "maga helyén".Sosem tudtam volna elképzelni,hogy nekem olyan állatom legyen AKIT ENNYIRE SZERETNI fogok! Hatvan éves leszek és sajna beteg,ezért gondoltam a kutyára jó lesz sétálgatni vele. Ellenben más történt olyan szerető barátot "társat" találtam meg benne,hogy az már hihetetlen! Valami fantasztikus ez a lény,szavakban nem lehet kifejezni. Ő tanított meg sok mindenre,a családom el nevezte " kis terápiás" kutyusnak. Ő sosem hagy el mindenhova kísérget, ha látja szomorú vagyok v.rosszul érzem magam azonnal jön,néz a fekete szemével,majd nem azt kérdezi miben segíthet! Csak bánt,hogy nem-e használom ki a hűségét,a szeretetét? Nem láncoltam-e hozzám kicsi korában? Most 9 hónapos és kis keverék kutyus.

2013. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Merovingii válasza:
100%

Kaukázusi :)

Nekem is olyan van !

2013. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4. Rengeteg időm lenne, órákat töltenék vele naponta, mindig szakítanék rá időt.
2013. aug. 5. 12:56
 9/10 sippara ***** válasza:
50%
Ez így nagyon szépen hangzik, Kérdező, csak épp ebből szokott két hónap után az lenni, hogy a kutya ki van b.-va a kertbe. KONKRÉTAN mennyit dolgozol/sulizol egy nap, és MOST mennyit mozogsz - ugyanis hosszú távon CSAK a kutyáért nem fogsz változtatni az életstílusodon. Ez persze nem probléma, csak eleve olyan kutyát kell választani, aki hozzánk való - akinek megfelel egy border, az egyébként is pörög egész nap, aki viszont "lustább", nyugisabb, az a büdös életben nem lesz képes normálisan bordert tartani.
2013. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekem Angol Bullterrier-em van imád futkározni, kimegyek a házból egyből mellettem fut nagyon szeret, egyszerűen imádni való, nagytestű is házőrző és van egy kistesóm őt is egyszerűen imádja, megvédi.
2013. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!