Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ha picit...

Mit csináljak hogy ha picit megütöm a kutyát (nevelésből) és felpörög mert azt hiszi játék?

Figyelt kérdés
Apukám "nevelte" már ha lehet annak mondani de most már elegem van hogy ennyire neveletlen/kezelhetetlen.(1,5 éves cane corso)
2014. júl. 26. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Picit megütni felesleges. Nagyon megütni nincs nevelési eredménye.Nem ütögetéssel kell nevelni egy majdnem felnőtt kutyát.
2014. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Légy határozott és következetes.

Add a tudtára minél többször, hogy mit vársz el tőle. Nem feltétlenül kell megütni ahhoz hogy értse miről van szó, a hangodból is tudni fogja hogy mit szeretnél, csak légy határozott. Türelmesnek kell lenni, mert a tanuláshoz idő kell.

2014. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kutyaiskola nem ártana.

1,5 éves cc-t egy picit megütsz és azt hiszi játék? :)))

Én úgy oldalba szoktam csapkodni nyitott tenyérrel az enyémet, hoy pufog az oldala és csak röhög rajta, törleszkedik :)

2014. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem az ütés nagysága a mérvadó a fenyítésben, hanem az, hogy mennyire gondolod komolyan. én nagyon ritkán csapok oda ( de ha igen akkor abban a pillanatban, és határozottan ), inkább "morgok":)))
2014. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem labilisabb természetű kutyám van, neki nem merek csak úgy csapkodni, nehogy odakapjon. Nem nyúlna hozzám, de ha elborul az agya csinált már fura dolgokat. Nekem a hangból mikor hogy érti, de maximum felemelem a karomat aztán nem foglalkozom vele, ha rosszat csinált, ő jönne ott hogy na játszunk, de én letojom olyankor. A másik kutyám egy sinka, na ő meg csak szavakból ért. Úgy lett betanítva a terelésre is hogy mondatokra, szavakra cselekszik,így tudja a szidó szavakat is. Legtöbbször elég ránéznem, máris oldalog elfelé a helyszínről. Mostanában durvábban dolgozik, és balesetveszélyes a juhokra nézve, így kicsit fenyítve van, de kezdi érteni a dolgokat.
2014. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Labilisabb természetű kutya és EZÉRT nem mersz odacsapni, nehogy megkapjon? Hajjajj...

Kérdező, add nekem a kutyád, úgyis imádom a corsokat!

2014. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

azon kívül ,hogy elmész egy kutyasuliba és megtanulod kezelni a kutyád ?( ez a fajta nem játékszer !)

a kutyasulin kívül esélytelen minden próbálkozásod !

de ,erre majd te is hamar rá fogsz jönni!

2014. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb kutya játéknak hiszi a csapkodást :)


Ha szemtelenkedik, akkor igenis mutasd a testtartásoddal, hangoddal, hogy te ebben nem vagy partner! Akár üvölts rá, mennydörgő hangon! Hidd el, rögtön leesik neki, hogy nem szórakozhat tovább.


Kapkod a kezed után? Akkor ne ugrálj és jajgass te is, hanem megállsz, mint a kőszikla és rászólsz nyugodtan, de ellentmondást nem tőrűen.


Gondold azt, hogy te vagy Rozsomák az X-menből! Ugye róla nem feltételezed, hogy eltűrné egy kutya szemtelenkedését? :D

2014. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!