Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény a Bichon Frisé-ről?

Vélemény a Bichon Frisé-ről?

Figyelt kérdés
Mennyi törődést igényel? Ára? Mérete? Jelleme? Mennyire energikus? Bírja egyedül a házba pár óráig? Sok figyelem kell hozzá? Sokat ugat? Benti kutya? Ha télen kapom (kölyökként) levihetem sétálni? Hogy öltöztessem fel? Mennyire ingerlékeny?

2014. júl. 27. 19:03
 1/6 anonim válasza:
Nekem Anyukám ismerősének van, és 1-10-ig 6-osan energikus, benti kutya, gyerekek közelében nagyon kedves, nem harapós, kisebb méretű, nem nagyon ugatós (már amennyire eddig voltam vele), én ennyit tudok róla mondani, remélem segítettem. B-)
2014. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem Bichon Frise-m van.


Napi szinten kell vele foglalkozni.

Ára 100 ezer ft körül van.

Miénk 4,8 kg térd alatti.

Jelleme: barátságos,nyugis olykor pörgős,szeretetre méltó ebek.


Energikusság:egyedtől függ, enyém elég nyugis, mindig is az volt. Napi 1 óra intenzív mozgással bőven beéri.Persze ismerek más B.F-eket akik meg nagyon energikusak. Egyedüllétet a miénk nem jól bírja (ennek sajnos van oka,mi rontottuk el,de első kutyánk,persze nem mentség). De ha szépen fokozatosan hozzá szoktatod az egyedülléthez,akkor 8-9 órát is simán kibír.

Ugatás: kistestű kutyák alapból többet ugatnak.Miénk is ugat.De csak ha hall vmi szokatlant. IGEN BENTI KUTYA,a szőre miatt sem lehet kint tartani na meg TÁRSASÁGI kutya az ember mellett a helye.Enyémet kizárnánk a kertben meg is bolondulna.


Csak akkor viheted sétálni ha megvannak az oltásai.Ilyenkor pedig 10-15 percnél többet ne legyél vele lent,mert megfázhat. Ruhát felesleges rá kölyök korban adni,mert úgy is kinövi.Gondolom minden hónapban nem akarsz ruhát venni neki.

Amúgy én sem öltöztetem,mert szeptemberbe van elvíve kozmiba,novemberre megnő szép hosszúra a szőre. 1 -1,5 órát is szoktunk télen sétálni,nem fázik,mert mozog!


Mennyire ingerlékeny ezt mire érted??

2014. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindkét válaszolónak. Hasznos volt mindkettő.

Ingerlékenységet arra értettem hogy morog e ha valami egy kicsit is nem tetszik vagy ilyesmi?

2014. júl. 27. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Eleg keves tenyeszto van az orszagban, en keresgeltem anno. Ha viszont szaporitotol veszel (olx, jofogas..) akkor annak a kutyanak semmi koze nem lesz a bichonhoz. Lattam hirdeteseket es a legtobb szerintem uszkar keverek. Szoval jol valaszd meg, honnan veszel kutyat.
2014. júl. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát érzékeny fajta az tény,nekem bármit eltűr,mert a gazdája vagyok!


Viszont idegeneknek,gyerekeknek kevésbé tűr el dolgokat. Szóval érzékenyek,bár ez szinte az összes kistestűre mondható.Kicsi a fájdalom tűrő képességük ezért is van az,hogy egy kistestű előbb kap oda embernek/gyereknek mint egy nagyobb.

Finoman kell velük bánni.


Én kaptam, inkább mentettem a Bichon Frise-met egy családtól. Törzskönyves volt.Láttam is. De nem adták oda,mert azt mondták nekünk nem lesz rá szükségünk.Annyira nem értettem a kutyákhoz így nem is tartottam fontosnak,hogy elhozzam.Szóval az náluk maradt. Azóta meg eltel már 11 év.


1 vagy 2 tenyésztő lehet az országba szerintem.

Olcsón ne vegyél,mert bolognese,havaneset össze raknak uszkárral és rámondják,hogy Bichon Frise,közben meg keverék és ha felnő akkor rájössz,hogy keveréked van.


2. voltam..


van kérdésed írj nyugodtan,bármire válaszolok,képet is küldök az enyémről ha kell :)

2014. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 RaBaGAMEPLAY válasza:
Hello
2020. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!