Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18 éves fiú vagyok panelban...

18 éves fiú vagyok panelban lakom (2 emelet) és kutyát szeretnék. Két fajtán gondolkozom Bichon, Tacskó. (kis méretü kéne). Más kutyafajta esetleg? Tapasztalatokat, véleményeket érveket, ellenérveket szeretnék a két kutyafajtárol és, hog

Figyelt kérdés
melyik mellet döntsek?

2014. júl. 26. 00:53
1 2
 1/14 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem ha nem törekedsz a fajtatisztára vagy nem akarsz vele menőzni,akkor nézz szét egy menhelyen.Nekem tacskó keverékem van és imádom.Okos,intelligens,kultúrált,harcias,de hallgat rám mindig.Ha tudsz mindenképp nézz szét egy menhelyen,hiszen ott nap mint nap altatják el a kuytusokat.Ha te is örökbefogadsz egyet,lehet,hogy azzal pont az ő életét mented meg.
2014. júl. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bichon. Tündéri kiskutya, jó a természete, (elvileg) kevesebbet eszik, viszont kb. 2 évvel rövidebb a várható élettartama(12-15 év), formásabb kutyus. Sokat kell szöszmötölni a szőrével, de megéri.

(A tacskó szőre kevesebb gondozást igényel, több a várható élettartama, viszont én személy szerint nem kedvelem a tacskókat.)


Más kistestű kutyák:

- Cairn terrier

- Westie

- Norfolk terrier

- Welsh corgi

- Bichon havanese

- Mopsz

-Francia bulldog

2014. júl. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 KGabi0000 ***** válasza:
Még annyit,hogy manapság nagyon elterjedtek a bichonok,bolognesek,yorkik meg az ilyen divatkutyák.Szóval ha nem akarsz túltenyésztett,mindenhol megtalálható kutyát,akkor válaszd inkább a tacskót.
2014. júl. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerény, szubjektív véleményem szerint egy 18 éves fiúhoz jobban passzol egy picit nagyobb termetű kutya, akár fajtiszta, akár menhelyről hozott. :)
2014. júl. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KGabi0000 ***** válasza:
Csak akkor ha menőzni szeretne vele,de ahogy látom a kérdező nem épp erre a célra szeretné ezt a kutyust!
2014. júl. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem a menőzésről van szó :) társat keressek,és imádom az állatokat. És nem akarok nagytestü kutyát panelbe,mert sok a gond vele meg kevesebb mozgásigény stb .
2014. júl. 26. 02:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Butaságokat beszélsz, a mozgásigény semmilyen szinten nem függ össze a mérettel. Miért nem jó a menhely?
2014. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is menhelyet javasolnék, millióegy kis termetű kutya van, aki megmentésre vár.
2014. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták, a menhelyeken nagyon sok aranyos, kedves kistestű keverék van. Rengeteg tacskó keveréket is találsz ott, nézz körbe!

De ha mindenképpen ragaszkodsz a fajtiszta kutyához, akkor egy fiúhoz inkább a tacskó!

Nekem tacskóm, sajnos csak 7 évig élt, de imádtam!

Szuper kutya volt, kicsit önálló, kicsit akaratos, de ezek mellett szerethető és imádnivaló!

2014. júl. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Havanese. Nagyon tündéri kutyus, 2 havonta megy kozmetikushoz. Játékos, gyorsan tanul, napi 2 séta mellett is tökéletesen elvan(jó..mi ki tudjuk engedni a kertbe is és ott is játszunk..). Nagyon aranyos kutyus, csak a lényeg, ne apródról meg ilyen helyekről vegyél.

Van menhely, fajtamentés, stb...

2014. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!