Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam 1 kiskutyát kb 6...

Scorpioon kérdése:

Találtam 1 kiskutyát kb 6 hónapos drót foxi. Hogyan tanítsam illemre?

Figyelt kérdés
durván vagy kedvesen, vagy hogy állandóan ugrál, meg harap de gyengén. szal játékos.

#idomítás #drótfoxi
2014. júl. 27. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Határozottan! Előszőr picit finomabban szolj rá, ha nem hadja abba akkor erélyesebben, hangosabban. Lökd el magadtól, és egy pár perce hagyd ott, ha lenyugodott vissza mehetsz játszani vele tovább.
2014. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mácsóka0123 ***** válasza:
A kiskutyáknál gyakori a harapdálás, a fogaik növése miatt. Miután kihullottak a tejfogai a harapdélásról valószínüleg le fog szokni. A nevelésnél azt tanácsolom, hogy légy következetes, de ne durva. Ha valamit jól csinál, dícsérd meg, hogy legyen sikerélménye, ha valamit rosszalkodik szidd meg, de ne verd. Az orrára esetleg ráüthetsz egy kicsit, általában hatásos. Az ugrálásról úgy tudod könnyen leszoktatni, hogy amikor felugrik, akkor megfogod a mellső lábait ami elég kényelmetlen neki. Ha ezt többször megismétled, előbb-utóbb le fog róla szokni. Az én kutyusomnál bevált. Sok sikert! :)
2014. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

először is irány a doki és olvastasd be a chipjét, ha van

ha nincs, akkor oltások, féreghajtás, chipeltetés és megtartod

harapdálásról meg határozott rászólással fogod leszoktatni, ha egyedül nem megy irány a kutyaovi

2014. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
most találtad? hogyan?
2014. júl. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A harapást kinövi, de az ugrálást jobb, ha megszokod, mert azt a foxi holta napjáig csinálja. :)
2014. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!