Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A két hónapos Amstaff miért...

A két hónapos Amstaff miért bántja a 7 éves foxit?

Figyelt kérdés
Napközben a hátára ugrik és a nyakát harapdálja, vagy a hátsójával bökdösi a foxi morog néha oda kap /ok. játszanak/ Etetésnél viszont egymásnak esnek és nekem kell szét választani öket / az amstaff ma leharapta a foxi farkaskörmét, vérzett/ pedig az első ilyen eset után próbáltam külön etetni őket, egyik a kis házban másik az udvaron egyen. Csak azt hittem ez mehet egy időben, de rájöttem hogy nem tudom egyszerre külön választani őket az ajtót zárni és enni adni.Ezért még kétszer össze kaptak.Mostantól eszik az egyik utána a másik. A kaja miatt nem balhézhatnak most már. Össze fognak majd szokni, játékból nem fogja megölni az amstaff a foxit?
2010. jan. 10. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos, hogy játékból, de könnyen lehet hogy szétszedi:S
2010. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Az amstaff szerintem nem való más kutya mellé, hiszen harcikutya. Eleve nagyon erős kezet igényel, állandó nevelést, hogy ne váljon veszélyessé!
2010. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok) Tudom nehéz, de szerintem keress neki gazdát! A foxi már idős, nem tesz neki jót a folyamatos stressz!
2010. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A nyakharapdálás az a dominancia jele. A farkasoknál is a vezér úgy utasítja rendre a falkában lévő hímeket h megcsípi a nyakukat. Egyértelműen ki akarja mutatni a foxid számára h ő a falkavezér. Ha nem avatkozol be akkor ebből akár nagyobb baj is lehet! Gondolom azt te sem szeretnéd! a staffid pedig lehet kezesbárány is, csak nagyon sokat és nagyon komolyan kell vele törődnöd.

Itt ahol én lakok van egy jó pár stafi. Kb 2 az amit meg merek és meg is lehet simogatni. 1 van amit már többszőr is elkoboztak a rendőrök mert nem csak h KISKUTYÁRA de EMBERRE is rátámadt!!!

Szép kutyák és nincs velük semmi bajom hiszen nekem is van kiskutyám (shih-tzu) de a megfelelő óvintézkdéseket azért tedd meg! Nézz utána h a helyi önkormányzat állatokra vonatkozó rendeletébe mit írnak ezeknek a kutyáknak a tartásáról. Mert nálunk ezt is megszabták!2 m-en belüli póráz+szájkosár! Csak az a baj h cseszik betartani és én fogom meg a 7 kg kis táskakutyámat. :S

Azért figyelj oda az idős foxidra nehogy ez durvább legyen!

Sok sikert!

2010. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha két hónaposan ledominálja, és megveri kaja közben a foxit, akkor egy nagyon erős és domináns kutya lesz belőle. A mostani viselkedése alapján ez egyértelmű.

Nagyon, nagyon sürgősen képzed ki magad staff nevelés terén, mert ha ez így folytatódik, életveszélyessé fog válni a kutyád, akár még rád nézve is.

Ha van lehetőséged, menj el kutyaiskolába!

Amint meg vannak az oltásai, vidd minél többet közösségbe, más emberek, kutyák közé, hogy szocializálódjon.

Legyél vele határozott, kemény, következetes. Nem kell megütni, megverni, sőt, nem is szabad, mentálisan arass felette győzelmet.

Olvasd el Fennel Kutyapszichológia könyvét, hogy tudd, hogyan legyél falkavezér.

Ha cseszteti a foxit, és eldurvul a helyzet, szidd meg, esetleg húzd meg kicsit a grabancát és koppints az orrára. Egy bizonyos fokig hagyd a bunyót, mert a foxinak meg kell tudnia védeni magát egy 2 hónapos kiskutyától, nem lehet ilyen gyámoltalan.

Az etetés:

Ne külön etesd őket, szokja meg, hogy van körülötte mozgás kaja közben (gondolj csak bele, sétáltok, meglát valami maradékot a földön, elkezdi enni, pont elmegy mellette egy idegen ember - simán megharaphatja).

Rakd le a tányérokat kb. 2-3 m távolságban, és állj középre. Amint elmozdul a tányérja elől, szólj rá erőteljesen, határozottan, hogy nem, nem szabad, a testeddel tereld vissza a tányérjához. Rá fog jönni, hogy a sajátja a sajátja, a másik meg a másiké.

És 7-8 hónapos korban, még ivarérés előtt mindenképpen ivartalaníttasd, különösen, ha kan (a dominanciája miatt).

2010. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Először is egy 2 hónapos amstaffnak még nincs helye nálad. Ezt a fajtát legalább 10-12 hónapos koráig az anyja mellett kell hagyni, hogy az szocializálja megfelelően. Ezek még NEM (!!) a dominancia jelei, egy 2 hónapos kutya csak játszik, a foxi pedig láthatóan nem tudja rendre utasítani, hogy mit szabad és mit nem, hisz nincs meg hozzá a fizikai ereje. A kölyök próbálgatja meddig mehet el és jelen helyzetben épp azt tanulja meg, hogy bármeddig. Valóban célszerű lenne kiképezned magad amstaff nevelés terén. Róluk sem kell többet tudni, mint a többi kutyáról. A falkavezérség és a dominancia fogalma, ilyen apróságokat kell megtanulnod. Kutyaiskola... ha valaki nem ragaszkodik hozzá kifejezetten akkor felesleges.. Ismétlem, a staffik is ugyan olyan kutyák, mint az összes többi, határozottabb nevelést igényelnek az átlagnál, egy irányító személyiséget és ha ezt megkapják, lesik a gazdi minden szavát.

Aki pedig azt mondta hogy ajándékozd el a kutyát, arra hivatkozva, hogy harci kutya annak üzenem hogy butább, mint a sokévi átlag, amerikai staffordshire terriert sosem tenyésztettek harcra, hivatalosan kiállításra szelektálták őket, pitekből, nem hivatalosan pedig nincs meg a fizikai adottságuk harcolni, túl nagyok és zömökek.

2010. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem harci kutya! Nekem is amstaffom van. Már kiskorban hozzá kell szoktatni más kutyákhoz, tehát szocializálni kell, mert ebből később baj lehet. Szerintem is nagyon domináns lehet, ezért még most kell neki határokat húzni, mert ha nagyobb, akkor már nem lehet, legalábbis nagyon nehéz

Kedves előző: ez a 10-12 hónap az anyánál nekem nagyon sok! Nem hetet akartál írni? Mert az reális!Egy 1 éves kutya már nehezebben kezelhető, ha nem a gazdinál nő fel!

2010. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat két hónaptelt el a kérdés óta és már nincs baj velük.Együtt sétálnak és jól

elvannak.

2010. márc. 15. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!