Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálam igaznak bizonyult az,...

Nálam igaznak bizonyult az, hogy a kutya megváltozik a vemhesség után. Csak én voltam a ritka kivétel?

Figyelt kérdés
A kutyám igen félős volt, azt tanácsolta egy mester tenyésztő ismerősöm , hogy fedeztessem. És igaza lett a kutya egyszerűen magabiztossá vált olyan kis peckes lett, és amitől eddig félt már nem vagy kevésbé. ( kis kutyák mind elkeltek szerető gazdihoz , ingyen ) De most ivartalanítani fogom mert sok pénzembe volt a vemhessége , de végül is megérte.
2014. júl. 29. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Mester tenyésztő .
2014. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a jelenséget hívják úgy, hogy teher alatt nő a pálma. Ha muszáj megcsinálnia dolgokat, akkor meg fogja csinálni. Most éppen az ösztönei miatt volt neki muszáj szembenéznie a félelmeivel, csak éppen ezt megtehettétek volna ti is, egy alom korrekt felnevelésének árából éppen több kiképzőre is tellett volna. Az meg remek, hogy elkeltek a kölykök ingyen, csak egyrészt a menhelyek még mindig tele vannak, másrészt meg nem tudjátok (szakmai tapasztalat híján), hogy milyen típusú kutyák, milyen típusú gazdákat igényelnek, úgyhogy sanszos, hogy egy részük 2 éven belül utcára/gyepire/menhelyre kerül. Gondolom, szerződés sincs ivartalanítási kötelezettséggel, szóval az ő kölykeinek a kölykei is mind a te lelkeden száradnak majd. Szóval ez egy elég gázos megoldása volt a dolognak, még akkor is, ha hatott, és abban se vagyok biztos, hogy minden kutya ilyen jól reagál rá.
2014. júl. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Imola Ágnes ***** válasza:
77%
Hány évesen szült? gondolom 1-2 éves volt, és az ugye egybeesik a felnőtté válással, és a viselkedés stabilizálásával. Amúgy igaz a teher alatt nő a pálma dolog, bele volt kényszerítve egy szituációba, amivel normálisan nem tud megbírkózni, de az ösztönök belekényszerítették. Kérdés meddig fog tartani, és mik lesznek a hátulütői.
2014. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4 kölyke lett , 2t barátomnak adta , 1et unokatesóm fiának, az utolsót idegennek de meg van a címe. 4 ből 3 kölyköt figyelemmel kísérek. De az utolsó kis szuka felől is fogok érdeklődni , mert nem laknak tőlünk messze.
2014. júl. 30. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor csak négy menhelyi kutya elől vettél el gazdát, szuper... :)
2014. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ismerőseimnek eszébe se jutott menhelyről szerezni kutyát szóval szerintem mind1. De kompenzálom azzal hogy örökbe fogadok egyet, de tényleg felkészültem rá, most hogy a kutyám viselkedési problémái elmultak , remélem marad is ez az állapot. Még a sétáltatás is zökkenő mentes. Most kaptam egy bátor kutyát, szerintem megérte. Bár én laikusként nem nagyon tudtam meg még most sem fogom fel hogy tud ennyit változni egy kutya azzal hogy kis kutyái lesznek.
2014. júl. 30. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!