Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű vizsla fajták...

Hosszú szőrű vizsla fajták Magyarországon?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, szerettet kutyám 1 évvel ezelőtti halála után pedig ismét belevetném magam a kutyatartás örömeibe. A vizsla lenne a legmegfelelőbb számomra tapasztalatok és különböző infók alapján, de a rövid szőrűek nem tetszenek. A drenti, illetve a hosszúszőrű német vizslát meglepődve fedeztem fel, azonban gugli nem volt nagy segítség. Ők fellelhetők valahol Magyarországon egyáltalán? Esetleg személyiségben, alkatban, igényekben, méretekben hozzájuk hasonló fajtákat tudtok ajánlani?

2014. júl. 30. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hosszúszőrű weimari vizsla. Esetleg springer spániel - de a munkásabb vonalból. Nagy münsterlandi vizsla.

Ezek közül tán csak az utóbbi nincs Magyarországon. De utána kell járni...egy biztos egyik sem gyakori fajta.

2014. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrű Weimari vizsla gyönyörű. Lehet, hogy az lesz majd egyszer a második kutya fajtám.
2014. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon én úgy tudom, hogy nincsenek ezek, de a szetterek is hasonlók, abból rengeteg kennel közül választhatsz.
2014. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, a münsterlandi nagyon-nagyon! A szetterek eszembe sem jutottak, de az angollal a leírások alapján nagyon jól meg lennénk! A springert már néztem korábban, de nem találtam itthon, ahogy hosszú szőrű weimarit sem. Na de majd 3 hónap múlva akkor a két fajta valamelyikét fogom választani! Köszönöm szépen! :)
2014. júl. 30. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!