Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóm van és nem tudom hogy...

Tacskóm van és nem tudom hogy lehet-e adnom neki sült sertésmájat?! Van hogy lesz-e a valami baja tőle?!

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 18:25
1 2
 11/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
A sertés egy tisztátalan állat és mivel minden szart képes összeenni ezért a húsa és a többi része fokozottabban veszélyes nyersen, mint egy marhának amelyiknek a fő tápláléka a széna, lucerna stb.... Nem hiába csak a marha húsából lehet nyersen enni az embernek is pl tatárbifsztek, vagy az angolosan átsütött húsok. A nyers disznóból meg egyen az egyik hozzászóló.
2014. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az egészségügyileg jóváhagyott nem azt jelenti hogy nyersen, hőkezelés nélkül...de gondolom felétek így fogyasztják.Mielőtt belekötnél a kolbász is füstölve vagy lángolva kapható, kivéve a sütnivaló kolbászt de az gondolom adja magát mit kell csinálni vele...
2014. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Csak a tisztánlátás végett maga az Aujeszky betegség az emberre nem, a háziállatok közül a kutyára és macskára veszélyes ( 1-2 napon belül elhullás ) de van jó pár vírus és baktérium ami az embernél is kellemetlen tüneteket produkál,a Clostridium botulinum nevű baktérium pedig halálos is lehet. Ezek viszont hőkezelés vagy tartós fagyasztás hatására elpusztulnak. De mifelénk a gyerekek is tudják hogy nyersen nem eszünk húst!
2014. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jó, akkor azoknak akik agya még nincs elborulva.

A boltokban vásárolható minden nemü nyers hús mentes az ilyen pánikkeltö kórokozóktol. Amit a vásárló közönség elé raknak azt nem találomra ellenöröznek, nem is a kutyákra nézve történik, és nem hökezelve, hanem úgy nyersen. Bármilyen kórokozó észlelhetö, a vásárló elé nem lessz rakva. De ha te mész magad a kutyádnak vadiszmót löni, az már vitatható.

Netán talán, a kutya elpusztul és kivizsgálódik, hogy miért. Akkor abból egy országos botrány lessz, hogy még a környékes országok tévéadásában is látható leszel. Mert a fertözöt hús onnan vetted ahol eberi táplálékot árulnak.

2014. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igazad van, minden vágóhídon hatósági állatorvos mintát vesz a vágás után mindkét testfélből és laborvizsgálatot végeznek. De én úgy tudom hogy ez csak a zoonozis azaz állatról emberre terjedő betegségekre terjed ki. Az Aujeszkit okozó vírus emberre veszélytelen. Ez sem túl gyakori de az ördög nem alszik ugye... Állategészségügy tanárom mondta anno hogy emiatt nem szerencsés kutyáknak nyers sertéshúst adni. Állatorvosként csak nem mondott hülyeséget.
2014. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bevalva, részben eléggé meggyözö, mert az ördög valóben nem alszik. De akkor eljutotunk a vitatott témához, hogy mi lessz velem, én fogok repülni és én rettegek nem is tudom mennyire kell félnem, de én negyon felvagyok zaklatva, hogy is élem át az elsö repülésemet? Amire azt válaszolnak sokan, hogy félni butaság és az a legbisztossabb forgalmi ezköz. Mások meg, akkor akár kise menj az utcára mert érhet balhé.

Ha pedig egy kutyán amely kap évente 2x 3x nyers májat, felbojdol a világ! Sajnállak beneteket!

2014. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnálkoznod kár mert engem pont nem foglalkoztat hogy repülés, vagy autózás vagy bármilyen tevékenység közben érhet-e baj! De mivel a kutya nálunk nem csak kerti dísz hanem családtag evidens hogy mindent megteszek hogy ne legyen baja.Ebbe beletartozik hogy tisztában vagyok vele hogy mit lehet adni neki és mit nem. Az meg hogy évente pár alkalommal 5 percet forralom a neki szánt sertéshúst vagy belsőséget a legkevesebb amit érte tehetek. Szóval kedves kérdező csak rajtad áll hogy ennyit hajlandó vagy-e megtenni érte. Részemről én befejeztem a témát.
2014. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!