Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta passzolna leginká...

Melyik fajta passzolna leginkább hozzánk? (indoklás) (dalmi, spáni, goldi, skót)

Figyelt kérdés

Nagy kertes,de kis házas helyre költözünk a kedvesemmel,az érdekelne,hogy az alábbi kutyák közül melyiket tartanátok a legideálisabbnak?

Jó lenne,ha lenne benne őrző képesség,de legyen kedvencke is,akit lehet kinn és benn is tartani?okos,hűséges és bírja a gyerekeket.

golden retriever?

dalmata?

skót juhász?

cocker spániel?

vagy várom a javaslatokat is.

köszönöm!


2010. jan. 11. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

dalmata és a skót juhász alkalmas házőrzésre ellentétben a golden retrieverrel és a spanival


de inkább belga juhász mert az alkalmas házőrzésre és bent nagyon szeret lenni és nagyon hűséges vagy egy menhzelyik kutyus

2010. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk 1 lány spánielünk van és a gyerekeket szereti, ha elmegy valaki a ház előtt csak akkor ugat, jó kutya.
2010. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spanim van, de házörzőnek nem ideális, a legkisebb szetter típus. Ugyanez a g.retriver. A Leonbergit szívből ajánlom. Igaz óriási és az ára is csípős, de a gyermekhez a legragaszkodóbb. Nagyon jó házörző, mentőkutya, terápiás kutya és még a kutyákat is meghazuttolóan jószívű! És akkor még mellé kéne egy kis bohóc spani:)
2010. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül mindegyik ideális kinti-benti, gyermekszerető családi kutya.


Talán a dalmata és a collie (skót juhász) alkalmas a házőrzésre is.


Egyébként mindegyik kutyusban van területvédő ösztön és ugatnak, ha idegen érkezik, de nem biztos, hogy nem engedné be őket.

2010. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Egy menhelyi keveréket javaslok.

De azt tudd hogy a kutya nem úgy születik hogy mindezt tudja. Persze vannak ösztönei de minden kutyánál egyforma. Láttam én már vérengző vad spanit pedig ahogy azt az előttem szólók is mondják, elvileg kedves kutya. Tehát talán jobban járnál egy már kész kutyával(1-2éves), akiben már látod milyen az alap természete, utána lehet még gyúrni rajta. De ha kölyköt veszel, és mindegy milyen fajta, nem igazán tudhatod mi lesz belőle. Mindenképpen érdeklődj menhelyeken vagy fajtamentésnél, ők pontosan megtudják mondani melyik kutya való nektek, és gyönyörű fajtatiszta kutyák is akadnak ott, ha lehet akkor inkább ments meg egy életet.

2010. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én a spánielt javaslom, nekem is van, de még kölyök. Nem messze tőlünk viszont van kettő, és ha arra járok, látom ahogy a gyerekek húzzák, nyúzzák, viszont nagyon is fog, ha valaki ott áll meg, vagy oda megy. Én megakartam nézni kerítésen keresztül, de a szája be nem állt úgy ugatott. Nem mertem volna bemenni.
2010. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt dalmatám, látványnak gyönyörü volt, de buta volt, mint a cipőm talpa, pedig kutyakiképzésre is hordtam. Ennek ellenére imádtam. Most spánielom van, nem vittem sehová kiképzésre, és nagyon okos kutyus. Ugat ha zajt hall, vagy valaki elmegy a kapu előtt, a lányomat imádja, és nagyon lehet szeretgetni. De minden fajtánál vannak okosabb és butább egyedek. én ilyen esetben külső alapján döntenék. Ha veszel egy házőrzésre specializált fajtát, még nem biztos hogy tökéletes házőrzö lesz.
2010. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

köszönöm eddig válaszaitokat, a leonbergiben mi is gondolkodtunk csak olyan nagy.

A berni pásztorkutya volt még esetleges, róla esetleg mit mondanátok?

Nekem otthon a szüleimnél van két keverék öreg kutyusom, az egyik foxi-roti keverék, a másik meg puli meg valami szőrős kis testetű keverék.

Szóval nem kezdő vagyok a témában, és őket is imádom, de az álmom mindig egy fajtiszta kis kutyus volt, akit kiskorától pesztrálhatok, és remélem jól sikerül, mert a kettő otthoninál is próbáltuk a tanítást, de náluk főként az őrzés működik.

2010. jan. 11. 18:13
 9/19 anonim ***** válasza:
Tündéri kölyökkutyák is vannak a menhelyeken! Sőt vannak fajtamentők is! Miért ez az álmod? Miért a külsőség számít?
2010. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

13:09 vagyok. Mi a gond azzal ha fajtatiszta kutyát szeretne? Ő fog vele élni, gondozni, nevelni legyen olyan amilyet ő szeretne.

És fajtatiszták is várnak mentésre ugyhogy ha menhelyről hozol teljesen mindegy hogy fajtatiszta vagy nem, így is úgy is életet mentesz(bár jelezném hogy néhány keverékről meg nem mondanád hogy keverék)

2010. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!