Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves labradorral még el...

1 éves labradorral még el lehet kezdeni az agilityt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm talált egy labradort, de ők nem tudják megtartani, szóval mi elhozzuk. A másik kutyámmat már tanítom, de vele nem tudnék versenyre menni, mivel csak a jutalomfalatért csinálja meg (3 éves beagle-tacskó keverék).

2014. júl. 31. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont a legjobb korban van, már nem terheli meg annyira az ízületeit de még tanulékony.
2014. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont ellehet. De versenyre ha jól tudom 1,5 éves koráig nem mehet. Hiszen 1 évesen fokozatosan lehet csak terhelni. Másfél éves koráig még nyúlhat utána meg még izmosodik. Azalatt csak odafigyeléssel lehet edzeni. Keményebb edzéseket 2 éves kora után ajánlott.


Már ha valaki betartja ezt, de egy labradornál én inkább óvatos lennék, elég gyakoriak náluk az időskori ízületi problémák.

2014. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy az izületeire vigyázni kell, mert volt már egy labradorom, csak amikor ő fiatal volt, én még kicsi voltam, és most kezdett el nagyon érdekelni az agility. pompás, akkor már csak egy kutyasulit kell felkeresnem, és tanulhatunk :) köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 31. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!