Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a kutyámnak?

Mi a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Ma apám ki engedte a 2 kutyánkat (anya és lánya), hogy szaladgáljanak egyet a környéken. (Nyitott kertünk van, de csak az erdő van a kertünk után, maximum néhány kis telek) Minden 2. nap ki vannak engedve és eddig semmi bajuk sem volt tőle (jó, persze most tudom, lehet jönni azzal, hogy felelőtlenség őket ki engedni, mert bármi megtörténhet, de higgyétek el mindkettő barátságos, és a légynek sem ártana, de nem ez a lényeg) de most a kicsi (fél éves körüli) amikor hazajött még semmi baja nem volt, vígan futkorászott az anyjával, de rá fél órára kétszer is hányt, de valami olyat amit nem nálunk evett és a jobb hátsó lábára nem tud ráállni. A lábán nem látható külső sérülés, nem nyüszít bárhol tapogatjuk neki, rendesen hajlik is. A gond az, hogy a legközelebbi állat orvos messze van innen még autóval is, és apám azt mondta, hogy nem megyünk el, amíg nem súlyosbodik az állapota, de én attól még nagyon aggódom szegénykéért. Kérlek segítsetek.
2014. júl. 31. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem mi bajod, teljesen tisztában voltál vele ha elengeditek szabadon rohangálni a kutyátokat vagy visszajön, vagy megmérgezik, elütik,meglövik, simán agyonverik, befogják és megtartsák, sorolhatnám. Gyanus hogy itt vagy megmérgezték, vagy elütötték de ezt csak az orvos tudja megmondani.
2014. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
méreg, babézia...ha nem viszed dokihoz, akkor kezd el ásni a gödröt neki!
2014. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Mi baja a kutyádnak? Hát fizikailag nem tudom, nem vagyok sem jós, sem állatorvos. Morálisan az, hogy egy felelőtlen hülye a gazdája. CSAK erdő van a közeletekben, hát akkor bátran engedd ki, elvégre nem volt csak ebben az évben 5 olyan botrányos eset, amikor vadászok békésen sétáltatott kutyákat gyilkoltak az erdőben: [link] Aztán meg nehogy orvoshoz vigyétek, amikor épp szenved (haldoklik?) mert az orvos messze van. Gratulálok, simán kiérdemled az év leggondosabb gazdája címet.
2014. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem az ilyen gazdákat, ha igazán szereti a kutyáját miért érzi tehernek a sétáltatást? Nem azt mondom, hogy pórázra kötve vidd őket, nyilván el lehet engedni, de miért nem mész ki velük? Én mikor az enyém egy kicsit is kikerül a látótávolságból már kezdek izgulni vajon nem jön e éppen egy autó, vagy másik kutya...

A kérdésre válaszolva én minél hamarabb orvoshoz vinném, nem értem miért kell megvárni míg súlyosbodik a helyzet. Kitudja mit evett meg, lehet-e tőle komoly baja...ha méreg, akkor minél előbb orvoshoz kell juttatni. Azt tudom javasolni, hogy mondd meg apukádnak hívjon fel egy állatorvost, és kérdezze meg szerinte van-e teendő, mit tudtok csinálni...hátha meggondolja magát ha az orvos is azt mondja jó lenne elvinni.

Egyébként az sem biztos, hogy a legközelebbi orvos elvállalja este a kutyát. Nekünk régen mikor majdnem elvérzett a kutyánk, 1 órás telefonálgatásba telt míg találtunk olyan állatorvost aki fogadott éjszaka. Ezt a linket segítségből küldöm, hogyha éjszaka rosszabbodna a helyzet ne járjatok úgy mint mi, hogy akkor kell keresgélni: [link] Minket itt mentettek meg.

Majd írj mi lett a kutyussal!

2014. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
oltásai megvannak?
2014. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!