Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kehet betanítani a...

Hogy kehet betanítani a kutyát, hogy parancsra ugasson?

Figyelt kérdés

Láttam interneten, hogy van, hogy mondják a kutyának, hogy beszéljen, vagy ugasson, és ugat. Ezt szeretném megtanítani a kutyámnak. Egyenlőre, csak ül, és néha probál hangot kiadni, de nem igazán érti mit szeretnék...

Hogy lehet rendesen betanítani, hogy kell csinálni?


2010. jan. 11. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ez nagyon nagy meló. Nem kis türelem kell hozzá. A kutya nem mindig jön rá hogy mit akarsz most tőle és lehet megunja nem figyel rád vagy te unod meg. Én próbálkoztam mindennel :D Elővettem a hörcsögöt is (mert az mindig ugatja) ha ugatta megdicsértem aztán vezényszóhoz kötöttem (köszönj) na ez nem vált be ebből csak annyit tanult meg hogy a hörcsögöt ugatni kell :D Szóval feladtam. Próbáltam azt is hogy leültettem és különös hangot hallattam ami irritálta hogy ugasson meg a kezemmel csináltam úgy mintha a szemébe fröcskölnék vizet persze nem volt vizes a kezem csak a kéz mozdulat volt olyan(nekem ezt az egyik kutyás tanácsolta aki szintén így tanította meg na már most neki dobermannja van nekem pincsim :D) Végül szerencsétlen kutya már nem tudta mit akarok szóval abba hagytam. Viszont jó módszer mert egy dalmatát viszont rá tudtam venni így hogy ugasson. Próbáld ki de sokáig fog tartani nem mindenkinek esik le rögtön hogy most mivan :D
2010. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem tartott sokáig. Amikor valami olyat látott, hogy ugatott, akkor mondtam neki, hogy 'hangot', hozzá a kézjel és jól megdicsértem. Esetleg klikkerrel gyorsabban tudsz reagálni. Gyorsan megtanulták, és nem azt hogy ha látnak valamit akkor rögtön ugatni kell, hanem hogy mit jelent a 'hangot' parancs.
2010. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, az én kutyám is gyorsan megtanulta... amikor ugatott mondtam neki hogy ugass... ugatott, jutifalat.. ugass- ugatott jutifalat:))) okos kutya..:D kb. így volt... gyorsan rájött, mi is az az ugass.. szobakutya létére, rendkívül értelmes:P
2010. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 50 játék kutyáknak című könyvben az van, hogy tartsuk az orra elé a kedvenc játékát, de ne adjuk oda neki. Egy idő után kérni szeretné és ugatni fog. Ekkor mond a vezényszót(ugat, beszélj, hangot) és add oda neki a játékát. Ezt gyakorold vele és egy idő után rá fog jönni, hogy mit vársz tőle és már csak a vezényszó kell és elhagyhatod a játékot.
2010. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!