Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek lehet kutyát venni?

Kinek lehet kutyát venni?

Figyelt kérdés

Ugye gyereknek nem lehet, mert felelőtlen stb...

Felnőttnek sem, mert ott a munkája és nincsen olyan sok ideje a kutyusra

Öregnek sem, mert az már nem tud olyan jól figyelni rá

Szóval csak annak lehet kutyája aki egész nap otthon van, nem dogozik és egész nap kutyázik?



2014. aug. 1. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, annak nem lehet, aki egész nap otthon van és nem dolgozik, mert akkor miből tartja el a kutyát és saját magát?


Egyáltalán honnan szedted most ezt? Nyilván azt tartson kutyát, aki el tudja tartani (tehát anyagilag megteheti), de ideje is van rá (tehát nem 12-18 órákat dolgozik pl.).

2014. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenhol le vannak szidva a gyerekek(jómagam is) mert nem vagyunk felelősség teljesek és nem gondoskodunk a kutyákról. Szóval mindenkit egy kalap alá vesznek.
2014. aug. 1. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Valaki elég csúnyán félreinformált téged.

Gyereknek tényleg nem lehet, mert nem csak hogy nem képes eltartani egy kutyát, de nem is lehet elvárni tőle, hogy 15 évre előre képes legyen megtervezni az életét. Szóval a szülő gondolja végig, hogy mi lesz 15 évig a kutyával, és ha biztosítva van a sorsa, akkor persze, legyen kutya, és foglalkozzon vele a gyerek, ameddig tud/akar, de ne támasszunk irreális elvárásokat vele szemben.

Felnőttnek csak ajándékba, meglepetésnek nem veszünk kutyát, mert felelősség. Aki el tudja látni, annak miért ne lehetne kutyája? Persze ha napi 24 órából 14-et dolgozik, akkor tényleg nincs ideje rá, de ezt mindenki próbálja meg maga reálisan felmérni. Egy átlagos 8 órás munka mellett gyönyörűen lehet kutyát tartani, rengetegen csinálják is. Kölyköt persze csak óvatosan szabad bevállalni, mert az tényleg rengeteg időt-energiát igényel, és sokáig elég neveletlen, meg nem szobatiszta - merthogy kölyök -, et is mindenki döntse el maga, hogy van-e elég ideje és türelme hozzá.

Öregeknek meg lehet kutyája, csak nem fiatal, meg nem pörgős, meg nem akaratos, hanem valami szelíd menhelyi keverék, és akkor sem kertbe kicsapásra, mert az egy kutyának sem élet. Meg persze fontos, hogy gondoskodjon valaki a kutyáról akkor is, ha a gazda meg talál betegedni, neadjisten halni.

2014. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Kérdés kit nevezünk gyereknek,öregnek,munkamániásnak......Aki időt,táplálékot,ha kell az orvosi ellátást biztositani tudja miért is ne legyen kutyája?Lehet az egy 10-éves gyerek vagy 80-éves bácsi,ha az adott feltételeket biztositani tudja a kutya számára,és örömét találja benne akkor legyenkutyája.A 10-éves persze csak szülői támogatással.
2014. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
17 éves "gyerek" vagyok, most szeptemberben veszem meg a saját fizetésemből, a saját, tk-s agaramat. Engem is megszólnak, hogy felelőtlen vagyok, hogy jól átgondoltam-e, de úgy gondolom ha döntenem kell, döntsek én a szüleimmel, és ne helyettünk mindenki más. Az érettséget, és a felelősséget nem korban mérik szerintem. Nálunk van a rokonságban olyan 30 éves, akire egy csótányt nem bíznék rá. Ellenben én 17 évesen eltartok egy macskát, és nemsokára a magyar agaramat.
2014. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös

Gratulálok :) Sok sikert hozzá :)

2014. aug. 2. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!