Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Színhibás kutyát egyáltalán...

Színhibás kutyát egyáltalán nem lehet kiállításra vinni?

Figyelt kérdés
Van egy színhibás törzskönyves kutyusom, a tenyésztõje szerint minimális színhiba, de nem ajánlotta a tenyésztésbe vonását. Nem is szeretném tenyészteni (ivartalanítva lesz majd), de szívesen elvinném kiállításokra. Ezeket a színhibákat mennyire veszik szigorúan? Egybõl ki is zárnának miatta? Hobbi kategóriában is foglalkoznak ilyennel?
2014. aug. 1. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel színhibás, nem felel meg a standardnak. Hobbi kategóriában elvileg nem érdekel senkit.
2014. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, mert azt mondanák ez "nem igazi". Sajnos. Kiállításon minden pöpecnek kell lennie, és értékelik, ha van apáról, meg nagyapáról információ. Tudtommal... de javítson ki az, aki jobban ért hozzá.
2014. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
illetve nagyszülők*
2014. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Általában MKSZ csinál hobby kategóriában is kiállítást.

De pl egy CAC-ra megpróbálhatod benevezni a kutyádat.A bíró majd eldönti milyen mértékű a színhiba. Mert más a küllembírálat és más a tenyésztésbe vétel. Valódi tenyésztő csak szinte "tökéletes" kutyával tenyészt.

2014. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva nem lehet kiállítani.

De hobbiba indulhat

2014. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Küldesz képet privátba hogy milyen fajta és hol van a színhiba? Évek óta kiállításozok szeretném megnézni :)
2014. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne! Töltesz fel róla képet?
2014. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy ivartalanítva nem lehet kiállításozni, de mielõtt megmûttetem, szívesen elvinném néhányra.

Berni pásztor egyébként, a tarkóján van egy kis fehér folt, az meg ugye standard szerint nem kívánatos. Most nem tudok róla képet küldeni mert telefonról vagyok, meg nem is vagyok otthon, de este ha gépközelbe jutok lefényképezem és elküldöm. :)

2014. aug. 2. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!