Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki leírná nekem, hogy egy...

Valaki leírná nekem, hogy egy kutyával milyen időpontokban és mennyit kell sétálni?

Figyelt kérdés

Egy boxert veszek tavasszal.Egy menhelyen segítek és azokat a kutyákat délelőtt visszük ki sétálni:D Előre köszönöm.

A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJATOK NEM KELL KIOKTATNI,HOGY EGY KUTYA MEKKORA FELELŐSSÉG!!!bocsi csak a gyűlölködőknek egy az első.Gondoljatok, hogy egy boxerről kérdezem:D


2010. jan. 11. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. A kutya életkorától, jellemétől, egészségétől, az idődtől, egészségedtől, lakhelyedtől, nevelésedtől függ! Eleinte elég gyakran, hogy szobartiszta legyen.
2010. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Egy ilyen nagy testű kutyának az ideális napi 3 séta lenne (reggel, délben, este) De ez attól is függ hogy mennyit, és miből áll a kimozdulás(pórázon séta a városban, rohangálás a szabadban, játék más kutyával, esetleg agility), és hogy van-e kerted.
2010. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
SZobakutya lesz?
2010. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég nagytestű kutyusom van (bernáthegyi) és én egy nap kétszer viszem sétálni de mindig ugyan abban az idöpontban (07:30, 16:30) megszokta és ha elfelejteném pontosan "rijaszt": hozza a porászt és ugat ha az ajtom csukva van az ajtot kaparja.
2010. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért a 07:30 és 16:30 elég durva.. Vagy közben udvaron van? Mert akkor nem szóltam! Ha panelkutya lesz akkor a minimum a napi 3 séta! Már csak a szükségletei elvégzése érdekében is..
2010. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát, mi kb. 7.30-8.00, 12.30-14.00, 18.00-18.30 és 21.45-22.15 között vagyunk kint, ezen kívül hétvégén más a beosztás, akkor a reggeli séta után olyan 10-13-ig kint vagyunk, vagy egész napra megyünk kirándulni.
2010. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem a séta hossza , vagy időpontja a lényeg ,hanem a megfelelő mozgatás .

12-24 hetesen rövid kis séták , napi 8-10 × kivinni wc-re

( ha benti kutya lesz )

5-8 hónapos kora között beáll a szobatisztaság ,és elég 4-5 × kivinni wc-re. a napi 2 × séta a legjobb !

8 hónapos kora után elkezdhető a hosszabb napi 1 × futtatás- nagyobb erdei séták , de akkor már nem bírod a lépést tartani vele !!

annak nem sok értelme van,hogy a kutya pórázon sétáljon melletted ,mert 2 óra séta után te kikészülsz,ő meg még csak bele sem melegedett !!

mi összejövünk heti 4-5 -6 alkalommal 1-1,5 órára több kutyással és hagyjuk a kutyákat játszani-birkózni , így eléggé lefáradnak . fél óra után pedig kicsit képezzük őket.aztán labdázás-frizbi-agiliti ,stb.

a fáradt kutya sokkal szófogadóbb-boldogabb-nyugodtabb!!

MERT AZ ENERGIÁIT KI KELL ADNIA MAGÁBÓL !!!

nézz utánna : cessar millan munkáinak !

a lényeg a napi séta-fárasztás,és a kutya meghálálja !!

az időbeosztást nem a kutya,hanem te szabod meg !!

amikor neked jó !!

javaslom 8-10 hónapos korában elkezdeni a kerékpár mellett futtatni .( nem korábban, és 1,5 éves koráig semmi hosszabb táv !)

2010. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz hozzászólnék: mi az, hogy nincs értelme a pórázas sétának? A séta során nevelni is érdemes, igenis a kutyának tudnia kell hosszabb távon a gazdi mellett, vele lépést tartva sétálni. Gyakorlás nélkül meg hogy tanulná meg? Annyi olyan kutya van, akik húznak, nem tudnak sétálni, és akkor a futtatón elengedik őket, ahol megint szabadon vannak, és nem lehet velük bemenni a belvárosba, mert nem tudnak viselkedni. Szóval igenis kell a lassú, nem futós, laza pórázas séta is, és nem csak 5 percre, amíg kiérsz a futtatóra.

A másik a biciglis séta... kutyája válogatja. Arra persze jó, hogy fizikailag elfáradjon, de én olyan szomorúnak tartom, hogy közben a kutya se pisilni nem tud, se valamit megszagolni. Kan kutyánál szerintem szemétség, hogy futtatod magad mellett, ő meg nem tud megjelölni semmit. Szóval néha jó dolog lehet ez a biciglis futás, de semmiképpen nem a normális séta helyett.

Mi a másfél-két órás sétánkat úgy szoktuk beosztani, hogy kbn. fél óra alatt elsétálunk a futtatóig. Addig van szaglászás, pisi, kaki. Utána 30-40 perc labdázás, közben 5-10 perc tanulás a futtatón, majd fél óra séta hazafelé.

Amikor erdőben sétálunk, akkor is van olyan, hogy a kijelölt turistaúton igenis pórázzal megyünk, és csak egy tisztáson, réten állunk le szabadon labdázni, frizbizni.

2010. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
udaron van de csak ha ráérek ki engedni amugy kenelbe tartom.
2010. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az én kutyám a pórázon sétálva , nem nagyon fárad el.

2-3 óra séta naponta ??

kinek van erre ideje ,sőt a kutya még csak le sem fárad tapasztalatom, hogy a napi séták mellett a legjobb a játék más kutyákkal, és legalább heti 20 km futtatás !!

a képzés persze folyamatos.séta közben,játék közben, mindíg amikor lehet .

még a bicaj mellett is ,hiszen akkor kell megállnia wc-ni amikor én engedem ( persze nagy gyakorlat kell hozzá,és ismerni kell a kutya viselkedését, hiszen futás közben jelzi,hogy mit szeretne, az én dolgom a megfelelő helyszínen megállni)

mivel a kutya nem ismeri a kreszt :)

2010. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!