Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkamanias a kutyam?

Munkamanias a kutyam?

Figyelt kérdés

Figyelmetlen, izgaga, es akaratos kamaszkoru kutyam van.d

Mindig uj dolgokat akar csinalni, ami nagy energiat igenyelne. Mar nem tudok ujat kitalalni. Szabadban orakig frizbizunk, labdazunk, log /fara akasztott gumicsonton/ az osszes jatekat elpakolja. Agyilag is tanitom, sok minden megert, par szot ismer, jatekok neveit, parancsszavakat.

Heti par alkalma van masik kutyaval jatszani, ismerosunke, /ez gyakrabban nem megoldhato, kulfoldon elunk, itt nem szokas osszengedni a kutyakat szaladgalni/.

Feladatot akar a kutyam. Tudom, imadna az agility-t, de itt, ahol elunk, nincs ra lehetoseg.

Minden embert, minden mas kutyat szeret, de nem tul nyugodt meg a termeszete, hogy ilyen terapiazos kutyus legyen.

Tudnatok otletet adni, mi legyen a napi feladata, mert ugy latom, ha mindent el is ismetelgetek vele egy nap, akkor sem merul ki, es lehet, unja is mar.

Vagy ok nem unjak meg a dolgokat olyan konnyen, mint mi, emberek?

Vagy minden nap legyen mas az aktualis dolog, pl. egyik nap egesz ido alatt csak frizbizzunk, masik nap egesz ido alatt engedelmes dolgokat gyakoroljon, amit mar ismer?

Hogy lenne jo faradt kutya belole?

Nem rongal lakasban, meg semmi potcselekvese nincs, csak hat en latom, hogy allandoan porogne, mindig kaphato jatekra.

Ja azt kihagytam, bicikli melletti futtatas nem megy vele, meg mellettem sem akar futni. Vagy ugral kozben es jatszik,vagy leul es nem hajlando mozdulni.


2014. aug. 1. 23:44
 1/7 anonim válasza:
Milyen fajta a kutyus? Ha van rá lehetőség, menjetek el hosszú kirandulásra, esetleg vízközelbe, hátha rákap az úszásra, én kutyusom imádja és nagyon elfárad tőle. Ha még kamasz, akkor természetes, hogy pörög, idővel nyugodtabb lesz, de addig is próbáld meg rávenni/megtanítani a közös bicajozásra, futásra!
2014. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
90%
IPO engedelmes, mantrailing, nyomkövetés, treiball, agility, dog dancing, freestyle frizbi, trükkök :)
2014. aug. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi, ezeknek utananezek aztan "kikeszitem":)

Uszni sem szeret sajnos.

A futast mar rengetegszer probaltam vele, egyszeruen nem akarja az en tempomat, ha lassan futok, leeloz. Ha gyorsan, akkor hirtelen leul. Mar vagodtunk el miatta, en estem, aztan huztam ot is. Szerintem a rossz emlekek..

Hetente egyszer altalaban sikerul elvinnem turazni, olyankor 5-6 orat megyunk megallas nelkul, de sajnos itt csak porazon vihetem. Van neki 15 meteres is:)

Parszor azert elengedem, ahol senki sincs.

Van udvarunk, ott ki tudja tombolni magat.

Masfel eves Staffordshire Bullterrier.

2014. aug. 2. 00:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Kerestetni is tudsz vele, az nagyon jó fárasztá, bárhol csinálhatod, és minden kutya alkalmas rá, hiszen van orra és szereti használni. De ha bull típusú, akkor köthetsz mögé autógumit hámban, azt is húzhatja, vagy lógathatod, pecázhattok (ezekről részletesebben itt találsz infót: [link] szóval nagyjából bármit kipróbálhatsz vele :)
2014. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egy ilyen aktiv kutyának az agyát kell dolgoztatni. A fizikai fáradtságot kb. 20 perc alatt piheni ki. ha labdás, frizbis, dug el ezeket a tárgyakat, és kerestesd meg vele. 3 keresés után garantáltan KO. :) Ja, és állits fel neki egy napirendet. Ahhoz a kutyák nagyon jól tudnak alkalmazkodni, és amikor nincs feladatidő, pihennek.
2014. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ja, és állits fel neki egy napirendet. Ahhoz a kutyák nagyon jól tudnak alkalmazkodni, és amikor nincs feladatidő, pihennek."

Ezt napirend nélkül is tudják, ha amúgy rá vannak szoktatva a pihenésre. Három hete van nálam hiperaktív kamasz kutya ideiglenesben, 1,5-2 hét alatt megtanult pihenni (alapos fárasztás mellett persze), pedig nálunk aztán soha semmi nem történik megszokott időben. Nem szabad hagyni, hogy pörögjön meg pótcselekedjen, le lehet tiltani erről is. Vagy például én eleinte az ideiglenesemet néha bedugtam a ketrecbe, mert megbolondultunk tőle, hogy egész nap fel-alá mászkál meg keresi, hogy mivel szórakozhat. Meglepően meg is szerette, pont azért, mert a pihenést jelképezi számára. Most már erre nincs is szükség, mert csak akkor pörög fel, ha látja, hogy valami izgi készül, rájött, hogy ha én nyugton vagyok, meg nem vele foglalkozom, akkor neki lazítás van.

2014. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A futást neked kell megtanítani a kutyádnak. Nem elkönyvelni, hogy nem képes rá. ha állandóan zizeg, az nem jó, mert nem tud pihenni. Képtelen rá. nem neked kell kiszolgálni a kutyát, hanem neki kell alkalmazkodni hozzád. ha játszás van, játszhat. ha nyugi van, akkor neki nyugodtan kell lennie.
2014. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!