Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány ember miért nem tart...

Néhány ember miért nem tart ki a kutyájuk mellett? úgy értem, hogy amikor lássa, hogy öregedik, vesz egy kicsi kutyát. Miért nem tart ki a nagy mellett?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essen, nem arra gondolok, akik azért vesznek egyből kettőt, hogy játszani tudjanak. Azokra gondolok, akik úgy gondolják, hogy a nagy már nem bír annyit menni, mászni, játszani, és ezért vesznek egy kicsit, akivel majd jobban tudnak játszani, és a nagykutyát már csak etetik, itassák.

Miért nem tartanak ki a nagy mellett, az utolsó rúgásaiig?



#kutya #nevelés #kitartás ahogy ő
2014. aug. 2. 07:10
1 2
 11/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Azzal, mikor az öreget már lecarják és csak az újjal foglalkoznak, az tényleg undorító!

Viszont: ahogy előttem leírták, azzal semmi gond, sőt mondhatni természetes, hogy az idős kutya MELLÉ vesznek egy kölyköt v. fiatalt, és a beilleszkedéshez, neveléshez több idő, több foglalkozás kell, mint amit az öreg igényel például.

Ismerősömnek egy 6-7 éves német jucija meg egy 15 éves keveréke van. Kb. fél éve hozott mellé egy növendék, tkv-es fajtatiszta kutyát, akivel sportol, sportolni fog. Értelemszerűen a legújabb kutyával foglalkozik legtöbbet, tanítja, edzésekre járnak, naponta sétálnak. Amíg ő nem volt, addig nem voltak minden napos séták, de napi szintű foglalkozás, a nj-val labdázás és heti 3 séta igen. Most naponta sétálnak, a két fiatalabb úszik, az öreglány meg elbóklászik, elalszik magának a parton :) Aztán a fiatallal gyakorol, frisbeezik, tanul, majd a jucival labdázik...öreglány meg el van :)

Ez sztem természetes, hogy ilyenkor az öreg úgymond háttérbe szorul...

2014. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha tehetném,én is hoznék a 12 éves kutyám mellé egy új fiatal kutyát.De nem azért,hogy utána lekaksizom az idősebbet.Hanem egyszerűen azért,mert szeretek kutyázni és nem tudok egy csomó mindent megtenni a 12 évessel,mert ha erőltetném azzal csak is neki ártok,meg az ízületeinek.

3x viszem le kb 30 percre,hetente 1x el megyek vele a parkba sétálok vele egy nagyobbat. De egyszerűen már nem igény sok mozgást.Lehet már bármilyen idő,hidegebb időben picit élénkebb,akkor többet is sétálunk. Napi 3x 30 perc vígan elég neki, elvégzi a dolgot, bóklászik.El van magának.Hamar elfárad.Én meg mennék mennék kutyáznék,de vele már nem tudok úgy.Ettől függetlenül ha lenne egy fiatal kutyám az időssel is sétálnék,foglalkoznék,csak nyilván mivel egy fiatal és egy öreg teljesen más az igénye,így érthető hogy a fiatalabbal többet lenne foglalkozva.


Persze van olyan is,hogy idős a kutya és hoznak mellé egy újat,az időset meg lekaksizzák :( az szomorú.


Én nem tudnám megtenni,hogy abszolút semmit nem foglalkozok az idősebb kutyámmal ha lenne egy fiatal kutyám is.

2014. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nekem is kéne legalább még 1 kutya, hogy ne szegény kutyámat nyúzzam állandóan :D De nem lehet :(
2014. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Biztosan többféle okból tesznek így az emberek.De nem tudhatod, ki miért vesz kiskutyát. Sokan pl azért, hogy mire elmegy a nagy, addigra a kicsinek benőjön a feje lágya és megtanulja a teendőit pl házőrzés. Vagy pl hogy addig vesz egy másikat, amíg él a nagyobb, mert akkor sokmindent eltanulhat a kicsi tőle stb. Ez egyáltalán nem baj. Miért, valaki meg menhelyre dobja az öreg kutyát, az sokkal gázabb. És ez szerintem egyáltalán nem az.
2014. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!