Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámon hogyan tudok...

A kutyámon hogyan tudok instant szemvizsgálatot elvégezni? Amiből kiderül hogy mindkét szemére lát?

Figyelt kérdés
Régen kiskorában sokszor belenyúltam a szemébe véletlen. Elég jó alap nyomkövető, de még lehetne képezni. Azért gondolom hogy nem láthat mert mikor elbujtattam egy személyt és mondtam neki hogy keresse , nem vette észre elfutott mellette tőle egy 20 méterre és elment azon a nyomon amin ő végig haladt. Vagy lehet hogy ilyenkor csak a szimatára hagyatkozik? Valamint milyen jelei lehetnek a kutyán ha egyik szemére vak vagy kevésbé jól lát vele szerintetek?
2014. aug. 3. 19:31
 1/4 A kérdező kommentje:
kérlek ne engem savazzatok , figyelhettem volna , de tényleg véletlen kaptam bele a szemébe ....
2014. aug. 3. 19:32
 2/4 anonim ***** válasza:
pl. egy kis lámpával belevilágíthatsz a szemébe és ha van reagálás-gondolok itt arra, hogy a fény hatására a pupilla összehúzódik e- akkor lát.
2014. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kutyának a legeslegfontosabb érzékszerve az orra. A második a hallása, és csak a harmadik a látás.

Ha egy kutya azt a parancsot kapja, hogy keressen, akkor szimatolni fog, vagy a földre tapasztja a nóziját, vagy előrenyúlva, nem lehajolva, vízszintesen szimatol, de nem nézelődik. Ha úgy érzed, hogy bármi nem smakkol a kutya szemével akkor fordulj állatorvoshoz, szerintem otthon nem tudod megállapítani, hogy a kutya látása károsodott-e, és ha igen milyen mértékben. Az, hogy fényre reagál a pupilla, az még édes kevés.

2014. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha vak lenne nem reagálna a fényre semmit
2014. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!