Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog kölköm mostanában...

Argentin dog kölköm mostanában fütyül a behívásra. Kamaszkori lázongás, vagy komoly probléma?

Figyelt kérdés

Kb 6 hónapos koráig első szóra visszaszaladt hozzám, még akkor is ha tudta hogy nem kap jutalomfalatot. Most azt vettem észre, hogy amikor a kutyaoviban közös játék van, és be kell őt hívnom, nemhogy elsőre, de huszadik hívásra sem jön, de nem csak ő, hanem a csoport többi tagja is. Nagyjából egy idősek.

Sőt ha olyat kérek tőle amit nem akar (pl hogy lefelé az ágyról), szembe fordul velem és rám vonyít a jó mély öblös hangján.

Lehet benne valami hogy mostanában sokat kellett túlóráznom és nem tudtam vele annyit foglalkozni? Vagy minden kiskmasz ezt csinálja? Most múlt el nemrég 6 hónapos. Meg fogom kérdezni az oktatót, de most 2 hétig nem lesz ovi mert nyaralni mennek.



2014. aug. 4. 19:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tegnap kivittem a parkba és levettem róla a pórázt, játszott a szökőkútban (vizijáték, szóval szabad), és behívtam de nem jött, sőt azt sem engedte hogy elkapjam, direkt elszaladt tőlem. Alig bírtuk elkapni, mindig elszaladt.
2014. aug. 4. 19:16
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
hát ja, ez sima kamaszos lázadásnak tűnik, és nem is kell nagyon másként kezelni, mint egy sima kamasznál: világos határokat kell szabni, lehetőleg nem TÚL szigorút, viszont ami szabály, azt következetesen betartatni. És persze odafigyelni arra, hogy világossá tedd számára, hogy a rangsorban nincs változás, továbbra is te vagy a főnök.
2014. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Attól mert egyszer megtanulta hogy ide, még foglalkozni kell és osztani neki jutalmat néha néha ha odamegy. Gyakorolni vele. Én nem szeretem az ilyen ovikat, mert te kevesebbet foglalkozol vele. Nem te vagy már a főnök, ennyi. Legyél kicsit keményebb tilts meg dolgokat, foglalkozz vele.
2014. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A sok foglalkozással egyetértek, de nem a keménység a fontos, hanem a következetesség.
2014. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Kamaszkori lázongás, vagy komoly probléma?"

Error, a kérdés értelmetlen. A kamaszkori lázongás komoly dolog; ha most csak legyintesz, hogy á, majd elmúlik a korral, akkor nem fog elmúlni. Az, hogy kamasz, max. annyit segít, hogy az önmarcangolást elfelejtheted, nem te rontottad el, de attól még komolyan kell venni a helyzetet.

2014. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az oktató mondott egy olyat, hogy ne figyeljünk rá és ne törődjünk vele, aztán majd ő fog odajönni kuncsorogni hogy szeressük már újra. Csinálta ezt valaki már? Sokféleképp meg lehet szeretni a falkavezérséget, de nekem semmi ötletem, megverni meg nem fogom semmiképp!
2014. aug. 4. 19:28
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
hát ja, lehet egy kutyát azzal büntetni, hogy figyelmen kívül hagyod, az az én kutyámnál pl beválik...ha feltűnően ignorálom, akkor mindig jön sűrűn "bocsánatot kérni" és hízelegni. :)
2014. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Az oktató mondott egy olyat, hogy ne figyeljünk rá és ne törődjünk vele, aztán majd ő fog odajönni kuncsorogni hogy szeressük már újra. "

Hát ha az oktató ezt civilizáltan, részletesen kifejti, és te is odafigyelsz rá, akkor remek technika, és működik, de így ennyi, hogy ne figyelj rá, aztán majd ő fog puncsolni, elég kevés, és annyit fog érni, mint halottnak a csók, ha az első pofánnyalásért megint visszaálltok a régi rendre.

2014. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor mi a jó módszer? Nagyon gyorsan ki kéne vívni a falkavezérséget, amíg még egy kezemmel vissza tudom fogni. Olyan erős és gyorsan nő hogy nincs sok időnk. Tudom, túl engedékeny vagyok vele, párom a következetes, neki engedelmes is, de szeretném hogy nekem is az legyen, hisz elsősorban azért vettük hogy védjen minket meg persze szeretni.
2014. aug. 4. 20:10
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez például egy jó és gyors módszer, csak keressetek olyan kiképzőt, aki rendesen tud segíteni végigcsinálni, nem csak odaköpi, hogy hallott már erről is...
2014. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!