Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik kutyusom nagyon fél...

Az egyik kutyusom nagyon fél a vihartól. Mit tudok vele tenni, hogy. _?

Figyelt kérdés

... megnyugtassam?

Egy németjuhász-keverékről van szó. Van még másik 3 kutyám

is, de Dorka annyira fél a villámlástól-dörgéstől, hogy

órákon át reszket egy után is, amilyen viharok pedig mos-

tanában vannak.... Kalapál a szíve, remeg, félek, hogy

infarktust kap. Családtagok a kutyusok, bejöhetnek a lakás-

ba, Dorka keres magának egy sarkot, bekuporodik, és úgy

remeg... Persze odamegyünk, próbáljuk nyugtatni, de ez

kevés.. órákon át ez megy.


Van rá valami módszer, hogy ezen változtassunk?


Ami még fontos lehet, hogy szegény szürkehályoggal szen-

ved, bár még kezdeti stádium, a látása már biztosan rom-

lott (a jelekből ítélve), talán ezért is fél annyira a

hangoktól. Befogadott menhelyi kutyus, szóval ez még plusz

rátesz egy lapáttal..


Ha valakinek van használható ötlete, nagyon megköszönöm!


2014. aug. 5. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem Törpe uszkárom van ő is nagyon fél. Már a legkisebb mennydörgéstől is frászt kap. Az szokott segíteni ha ölbe vesszük, rárakunk egy pokrócot, simogatjuk, szeretgetjük. Ilyenkor is remeg de legalább nem fél annyira. Próbáld simogatni, betakarni, (Tudom(Legalább is gondolom:))hogy nagyon szereted a kutyád, de ilyenkor pokróc, és a lehető legtöbb Szeretet!) Hajrá!
2014. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor én kérdeztem ezt azt mondták, hogy nem szabad simogatni meg babusgatni ilyenkor. O.o
2014. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó hát akkor mit csináljunk hagyjuk ott egyedül? Szerintem ennek te se örülnél ha félnél.
2014. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó, hát nekem ezt írta mindenki...
2014. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a 9 kutyánál az szokott ilyenkor lenni,hogy rádió,tv full max hangerőn,és nyugtató tabletta ha már akkor is nagyon muszáj! ....remélem ezzel segítettem valamit! :)
2014. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok... Nálunk szokott segíteni a babusgatás! Meg, hát néha az is kell! ;D Ritkán, vihar idején, te se örülnél ha egyedül gubbasztanál valahol. Villámlik, dörög az ég te meg ott vagy egyedül... Te is örülsz ha odakuporodik és beszélget veled a(z) anyukád/barátnőd... :)
2014. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kutya nem ember, nem érti, hogy "ne félj" és nem érti azt sem, hogy a vihar nem veszélyes. Nem jó dolog olyankor babusgatni, amikor fél, mert azzal szinte megdicséred, hogy ez így van jól. Ha ti ennyire aggódtok, nem csoda, hogy a kutya is egyre jobban fél. Közömbösen vagy vidáman kell viselkedni, mintha nem is lenne jelentősége a viharnak - hiszen nincs is. Elő lehet csalni, lehet neki pár falat kaját adni, magad mellé hívni, de babusgatni nem.


Az én kutyám is fél, mostanában azt csináljuk, hogy leülünk a nyitott teraszajtó elé és onnan nézzük a vihart. Ahogy látom, kezd rájönni arra, hogy nem kell elbújni, mert semmi rossz nem történik.

2014. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én amikor porszívózok akkor is fél a kutyám akkor nem szokok oda menni hozzá mindig kinevetem a kiskutyám, hogy az égtől félsz de ettől miért? 9 éves és még mindig fél pedig mindig így álltam hozzá. Akkor most ez se segít?
2014. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, az enyém is félt a porszívótól (mentett kutya). Egy nap bekapcsolva hagytam a szoba közepén a kutyával együtt. Átmentem a porszívó másik oldalára és onnan hívtam, ha nagy nehezen elment mellette, akkor kapott egy falat kaját. 10 perc múlva már észre sem vette a porszívót, akkor leraktam a kaját a porszívóhoz közel, majd egyre közelebb, végül a vacsoráját a működő porszívó tetejéről ette meg aznap este. Azóta nem fél.
2014. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!