Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 éves keverék kutyusom...

A 4 éves keverék kutyusom nagyon fél a víztől (inni azért megissza), fürdetni lehetetlen, vihartól nagyon fél (bár lehet az nem a víz miatt van nem tudom). Mit lehetne tenni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kisebb korában nagyon sokat ugatott este, szinte lehetetlen volt aludni tőle. Egyik ismerős, aki kutyaidomítással foglalkozik, azt mondta ilyenkor le kell borítani egy vödör vízzel. Okosan megtettük, meg is lett a hatása, azóta fél. Hiba volt, de már nem tudunk változtatni rajta. Szerintetek milyen "módszerrel" lehetne megszerettetni vele a vizet? Ha magamat lefröcskölném, és látná, hogy nincs baj, lehet, hogy nem félne annyira? Erre gondoltam kezdésnek, a többiről sajna fogalmam sincs:( Lehetőleg kutyapszichológusok írjanak:D

Köszi a válaszokat!


2010. máj. 25. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

szija .

van pár ismerős kutya és azok is félnek a víztől meg a vihartól uis.

én kutyámtöbb mint tíz éves (fajtiszta,amik kényesebbek is) és vihar van,akkor folyton nyűszít,kicsit unom már olyankorxd)

2010. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hülye kutyaoktató lehetett, jól elrontottad a kutyádat. Ezen már javitani nem fogsz, haláláig félni fog a folyóviztől. Ne is erőltesd, mert minden egyes alkalom egy kellemetlen emlék lesz neki.
2010. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

És te leöntötted a kiskutyádat egy vödör vízzel?Ne csodálkozz...látod ezért mondják annyiszor és annyian hogy felelősséggel vállalj kutyát!

Szegény nem elég hogy kölyök volt...valószínű akkor választották el az anyukájától és te meg...:S

Nem is aludni kellett volna hanem kimenni és párszor megvigasztalni!Az én kiskutyám kölyök korában minden hajnalba felkelt 2szer és nyüszített,ugatott... ,de én felkeltem hozzá adtam neki enni,inni ...játszottam egy picit...pisit kakit megvártam és elaldut(15 perctől nem volt több az egész)...ez kb volt 2 hétig...és azóta semmi!Ma már éjjel nyugodtan alszik,csak akkor ébred fel ha pl sün van az udvaron...

Ha gyereked lesz és éjjel sír majd leöntöd egy vödör vízzel?Remélem nem...

2010. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szuper kutyakiképző lehet, gratulálok neki... sajnálom a kutyákat, akik az ő keze alól kerültek ki. Az, hogy megszünteted a tünetet (ugatás), azzal még nem oldod meg az okot (ami millió dolog lehet, pl. fél, házat őriz, jelez, unatkozik, tüzelő szukát érez, stb., stb). Ez alaposan el lett baszarintva.

Lehet, hogy helyre lehet hozni, de ez nem kevés időt, türelmet és munkát igényel.

A lényeg az lenne, hogy víz közelében csupa jó dolgok érjék, hogy a víz látványát társítsa a pozitív élményekkel.

Millió szituációt létre tudsz hozni.

Pl. kerti csaphoz vezető utat végig raksz finomsággal, és körbe a csapot is, kinyitod a csapot, majd hagyod, hogy a kutya szépen felegye a falatokat. Nem kell hívni, nem kell semmit csinálni, hadd fedezze fel magától. A csap körül lévő kört egyre szűkítheted (pl. 2 méteres kör, majd másfél, 1, fél, stb.). Ha szereti a hasát, előbb-utóbb a félelmét le fogja győzni a kaja iránti vágy, és eközben rájön, hogy a csapból folyó víz nem bánt.

Vagy.

Nyáron lemész a barátokkal folyóhoz, tóhoz, viszed a kutyát is. Bementek fürdeni, a kutyával nem törődtök (persze figyelni kell rá, szemmel kell tartani!). Ha látja, érzi, hogy ti nyugodtak vagytok, nem féltek, a víz nem bánt titeket, ti élvezitek, akkor ő ezt szépen elkönyveli magában, oldódni fog a félelme, még az lehet, hogy óvatosan, egy picit utánatok merészkedik.

Soha ne erőltesd, soha ne vizezd le, ne húzd bele a folyóba. Magától kell ráébrednie arra, hogy a víz nem bánt.

Legyél leleményes, sok helyzetet tudsz teremteni, ami a vízzel kapcsolatos.

2010. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló valószínűleg nem csak nyelvtanból bukott, hanem az IQ teszten is. Észrevetted, hogy egyáltalán nem válaszoltál a kérdésre? Azt sem tudod mi történt pontosan (gondolom el sem olvastad végig a kérdést), aztán elkezdesz tamáskodni, meg okoskodni. Annyit már minimális utánaolvasással is tudok, hogy neked csak a mázlid segített abban, hogy ne kelljen minden este felkelned a kutyádhoz. Mint mondtam (ebből látszik, nem olvastad el a kérdést) elrontottuk, egy kutyaoktatónak elhittük, hogy ettől jobb lesz, ez van. Mindenesetre nem szeretnék több szót fecsérelni a magadfajta fogalmatlan emberekre.

Az utolsó válaszolónak pedig nagyon szépen köszönöm, ki fogom próbálni! Jó látni, hogy hozzáértő, értelmes, segítőkész emberek is járnak erre az oldalra:)

2010. máj. 26. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Ap.d f.sza az bukott meg gyerek nevelésből mikor téged "megnevelt"

A kutyád míg él félni fog a víztől a lustaságod miatt!Te birka olvasd el rendesen amit írtam és utána magyarázz!

2010. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fröcsköld le magad...idióta IQ bajnok:):):):)
2010. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!