Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem árt ez a kutyusnak?

Nem árt ez a kutyusnak?

Figyelt kérdés

A kiképzőnk javasolta, hogy a betanulási időszak elején úgy 1-2 hónapig használjunk ugatásgátló nyakörvet. Javasolta a távirányítós elektromos kiképzőnyakörvet is, de arról hallani sem akarok! Ezt viszont állítólag maximum 1-2 hónapig kell használni, s a kutyus megtanulja, hogy nem szabad ugatni.

Ezekről van szó:

[link]

[link]

.ebay.com/itm/Ultrasonic-Dog-Anti-Bark-No-Stop-Barking-Control-Collar-Train-Training-Device-/301263271229?pt=Dog_Bark_Collars&hash=item4624b0b53d

[link]

Mi a véleményetek, Ti rátennétek egy egyéves labira?



2014. aug. 6. 03:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Én biztos nem használnék ilyet. Egyáltalán minek? Olyan sokat ugat? Egy labrador??

Több kutyám is volt már, de ilyen eszközöket sosem használtam, mégse voltak neveletlenek.

2014. aug. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ugatásgátló megmentheti a kutya életér, ha nagyon ugatós (talán nem mérgezik meg, hogy maradjon csendben). Az elektromos nyakörv azonban kizárólag rutinos kiképző kezébe való. Ha a kutya pórázon van, nincs rá szükség. Ha pár méterre használhatsz dobópalackot vagy láncot. A dobópalack egy fél literes PET palack benne két kavics. Ha a kutya mellé dobod rögtön tudja mi a dolga.


A kiképző és ugatásgátló nyakörvből is a használható 50-70 e forint körül van. A sokkal olcsóbbak használhatatlanok.


Ha jól értem most kezded képezni a kutyát. Ebben az esetben én csak a dicséret, jutalomfalat párost használnám fél évig biztosan.

2014. aug. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy a betanulási időszak elején? Minek tanul be a kutya? Sokat ugat? Mikor, mire, miket próbáltál már nála? Családban van vagy kertben?
2014. aug. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezt most nem értem! Ti (az itt kommetelők) MINDIG azt mondjátok, hogy állatot megüti nagy bűn, és csak rá kell kiabálni. (Persze, mert egy nyúl majd a kiabálást megérti (és nem csak nyulaknál ajánlottátok )) De persze, egy nyakörv bánthassa a kutyát. -.-

Nekem mindig azt mondtátok, hogy csak rá kell kiabálni a kutyára (aki le se sz@arja mit mondunk) ha tapossa az ágyást. De PERSZE egy gép bánthassa a kutyát! -.-

Nekem ha ilyent mondanának, hogy adjak elektromos nyakörvet a kutyámnak, akkor abban a helyben otthagynám a sulit.

2014. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom van előzménye annak,hogy ugatásgátló nyakörvet ajánl a kiképző.Ennek egy ugatós kutya esetén akkor van értelme,ha nem vagy ott,hogy minden alkalommal rászólj.A kiképző nyakörv viszont felesleges.Az ugatás is orvosolható kellő mennyiségű lemozgatással,egy labit lefárasztani nem túl nehéz,minimális ugatás pedig a kutyával jár.Szóval igazából nem értem az oktatót.
2014. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Személyi segítőkutyának tanulunk. Kertes házban élünk, lakásban alszik. 5. hónapja van velem, s egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor ugatott eddig, tényleg nem ugatós. Viszont mostanra "belakta" a kertet, a családot, s egy pár hete elkezdett házat őrizni a többi kutyával. Tehát, mióta velem van, nagyon keveset ugatott, de azt is az elmúlt 4-6 hétben, előtte EGYÁLTALÁN NEM, s a kiképzője szerint most kell elejét venni, mielőtt rászokna. Merthogy hámon nem ugathat. Különben mix, befigyel más is a labivér mellett :)

Ez a dobópalack érdekelne? Eldobom, és? Mit reagál, mit kell reagálnia rá?

2014. aug. 6. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok szakértő, de az, hogy teljesen leszoktassanak egy kutyát az ugatásról, azért kicsit gáz. Persze, hámon ne ugasson. De hadd rohanjon már a többi kutyával házat őrizni, ha csöngetnek!

Ha hámon, "szolgálatban" felszívja magát, akkor egy kavicsokkal megtöltött PET-palackot csörrents meg a füle mellett egy erélyes "csend!" kíséretében. Amúgy meg hagyd a fenébe, szerintem. Kár benne frusztrációkat kelteni a nyakörvvel és általában az ugatással kapcsolatban. Egyszerűen annyit kell neki megtanítani, hogy "mindent a maga idejében".


Ez most olyan, mintha pl. egy tanári szakra járó egyetemistának egész életére meg akarnád tiltani mondjuk az alkoholfogyasztást. Miért ne ihatna este a haverokkal egy sört? Persze az osztályteremben a gyerekek előtt nem kéne.

2014. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a kertben néha ugat, de ez nem jelenti azt, hogy munka közben is ugatni fog. Biztos megvannak a fortélyai a segítőkutya kiképzésnek és értelemszerűen az a kiképződ, aki, nem mi, de leszoktatni egy kutyát az ugatásról...? És mi van akkor, ha később munkába áll, mondjuk két év múlva és úja megpróbál ugatni, a szabadidejében? Akkor is megkapja a nyakörvet? Nem lenne egyszerűbb, jobb ha szóval lehetne tiltani? Nem olyan nagy dolog megtanítani egy kutyának, hogy ugasson, meg hogy maradjon csendben, parancsra.
2014. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!