Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis kutyámnak mért ilyen...

A kis kutyámnak mért ilyen kis büdi a szája?

Figyelt kérdés
Semmi olyat nem eszik, amitől ilyen szaga lehetne. Lehet hogy lyukas a foga?:D Vagy nem tudom. De reggel, este...
2010. jan. 12. 18:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám prémium száraz tápot eszik, és imádja a csomozott csontot, ami fogtisztítós... egyáltalán nem büdös a szája!
2010. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fogkő is a büdös száj oka, nézd meg, a kistestű kutyák hajlamosabbak is rá. És a fogmosás nem hülyeség, segíti megelőzni a fogkövet.
2010. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az étel az oka.

Egyrészt a csirkeláb csöves csont, szilánkosra törik, akármikor felsértheti a száját vagy a beleit, megakadhat a torkában, ezért kapásból nem szabad neki adni.

A másik, hogy a csont sűríti, keményíti a székletet. Ha túl sok csontot kap, a kaki fűrészpor szerű, egy idő után fehér lesz, és egyre nehezebben tudja kinyomni, fájdalmat is okozhat az ürítés.

Váltsatok ételt. Vegyél egy jó minőségű száraztápot, a tacskó kis termetű kutya, nem fog sokba kerülni. Ha nincs keret prémium tápra (Acana, Orijen, Hill's pl.), tudom ajánlani a Dog Chow-t, Biomillt, Happy Dogot, Flatazort. Ezek sem rossz tápok, de legalábbis mindenképp több tápanyag van benne, mint a csirkelábban. Heti 1-2 főzéssel (rizs, tészta, rendes! hús, zöldségek) ki lehet egészíteni, sőt, ajánlatos is.

Ha "nyesedéket" akarsz venni, akkor az ne láb legyen, hanem farhát (olyan, amin hús is van), comb (csont nélkül!), esetleg nyak legyen, ne csirkeláb. Nagy áruházakban sok hús akció szokott lenni, olyankor olcsón lehet venni pl. májat és szívet is.

A tápot heti egy nagy csülökcsont, velőscsont, disznó lábszár csont egészítse ki. Ez jól leköti a kutyát, másrészről szépen tisztítja a fogait, miközben rágcsálja (bio fogkefe :)).

Konzervet semmiképp se kapjon, az nagyon elősegíti a szájszagot és a fogkő képződést is.

Ha egy ilyen jellegű táplálás mellett sem múlik el az erős szájszaga, akkor ajánlatos kivizsgáltatni, mert lehet, hogy valami baj van a gyomrával vagy a beleivel.

2010. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Sokat tudtam meg. Sajnálom, hogy nem néztem utána előbb.:/
2010. jan. 13. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!