Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legérdemesebb kan...

Mikor a legérdemesebb kan kiskutyát ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos, nem vagyunk tenyésztők, törzskönyve nincsen, szeretni vettük, nem azért hogy pénzt keressünk rajta.

Nem tudom milyen infók kellenek, de a doki szerint gyönyörűen le vannak szállva a golyói. Most úgy néz ki hogy a kukija közepén van két kemény golyó, a popsija alatt pedig a két herezacskó. Nemtom mit kell csinálni vele hogy egybeolvadjon.

Mikor legyen ivartalanítva? Nem szeretnénk ha ellustulna, ha meghízna és elmenne a kedve az élettől. Csak annyit szeretnénk hogy legyen nyugodt és ne hozzon létre 101 kiskutyát, amit aztán nem fog megvenni senki.

Szóval maradjon meg a mi kedves, pörgős kis kukackánk.

Tehát mikor ajánlatos és mennyibe kerül? Még nem tudtunk rá félrerakni, de jó lenne tudni mire számítsak.



2014. aug. 7. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy vannak még normális emberek. Jól gondolkoztok, ivartalanítani kell, főleg akkor ha nincs törzskönyve.

Nem fog ellustulni, ha mentek vele sétálni/futni és folyamatosan mozgatjátok, csupán nyugodtabb lesz, ami mindenkinek jobb lesz: nektek is és neki is. Általában 7-9 hónapos korban már szoktak ivartalanítani, de erről kérdezzétek az állatorvost!

Kan kutya ivartalanítása olcsóbb, olyan 15-20 ezer Forint körül van, de ez is változó az állatorvosotok erről is tájékoztat a műtét előtt. :)

2014. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor hol vannak azok akik minden ilyen jellegű kérdéshez oldalakat kommentálnak? Bezzeg ha azt kérdeztem volna, mikor vihetem pároztatni a kutyámat...
2014. aug. 7. 17:00
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, pont 1 másodperccel előbb küldted el mint én! Köszi a választ!
2014. aug. 7. 17:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért egy kicsit csalódott vagyok. Egy óra alatt egyetlen választ kaptam, amíg a hogyan "szaporítsam a kutyám?" meg a "mit csináljak a kölykökkel?" féle kérdésekre özönlenek a válaszok. Amikor meg arra kér az ember segítséget amiért ők szoktak itt a legjobban kampányolni, érdekes mód sehol nincsenek az okostojások... :(
2014. aug. 7. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutya?...ezt csak azért kérdezem mert az ivartalanitásnál nem mindegy,hogy egy 8 hónap körüli bernáthegyit vagy egy csivavát viszel el ivartalanitani :) mármint az árára értem :) ...nem fog elhizni és lusta lenni ne aggódj ,ez csupán egy tévhit!!
2014. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Argentin dog, most 24 kg.
2014. aug. 7. 18:10
 7/8 anonim ***** válasza:
huuuuhh .....hát akkor az egy 20-as lesz kb bár igazából,attól is függ mien doki csinálja!
2014. aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Imola Ágnes ***** válasza:

Mostantól kezdve bármikor viheted. ha a rossz szokásokat is meg akarod előzni,mint a jelölés, szukák utáni érdeklődés, stb... akkor minnél hamarabb. Meghízni nem fog, és ellustulni sem. Természettől függ, a pörgős kutya pörgős is marad. Nyilván le fog nyugodni kicsit, mint minden kutya mikor eléri a felnőttkort, de semmi köze az ivartalanításhoz, csupán "benő a feje lágya". A két golyó, amit a kukija közepén látsz a párzást segítik elő, az megduzzad, és segíti az összeragadást. Ha tüzelő szukát érez, akkor jobban megduzzadnak, mint általában. Ha le van szállva a 2 herezacskó, akkor műthető, és csak a heréket fogják eltávolítani.

Műtét után 1 nappal már semmi baja nem lesz, meglátod. Szerintem kérdezzetek meg egy dokit az áráról, mert nagyon változó, és sok helyen van gazdás kutyáknak is akció. Sok sikert, és csak bátran!

2014. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!