Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merem elengedi a kutyámat...

Nem merem elengedi a kutyámat pórázról? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves keverékem. Nagyon okos kutya (legalább is itthon az). Akármeddig nyitva lehet az ajtó tudja, hogy nem jöhet be a lakásba, ha eszünk (pl. szalonnát sütünk) nem kunyerál, tudja, hogy nem szabad. Ha kinyitom a kaput akármeddig nyitva lehet, nem megy ki. Hívásra hozzám jön, akkor is, ha épp a szomszéd macskát kergeti:D A kajájához csak akkor nyúl, ha megengedem. Nem ugrál. Szóval teljesen rendben van. Viszont egy időbe szökött, (mikor elmentünk itthonról) és szerintem még most is szökdösne, ha nem csináltuk volna meg a kerítést. És, ha kilépünk az utcára akkor teljesen megbolondul, tud szépen sétálni pórázon viszont, ha meglát egy kutyát/macskát mindig elkezd húzni, ha visszarántom megérti és abbahagyja, de mindig bepróbálkozik. És az elengedés. Annyira boldog lenne, ha kedvére szaladgálhatna és játszhatna a többi kutyával, de nem merem. Meg van a kötődés, mert nagyon kötődik hozzám, mégis félek, még attól is, hogy elrohan és soha többet nem látom (szerintem nem tenné meg, még is félek) meg attól, hogy kirohan valami útra vagy ilyesmi. Semmi zárt, biztonságos hely nincs a közelben. Régebben párszor elengedtem, de olyan ideges voltam, hogy két percenként hívtam vissza, görcsölt a gyomrom, remegtem... vissza is jött, meg megvárt, figyelt rám, egyszer csak meglátott egy kutyát és odarohant hozzá, hívtam hívtam, de semmi, na akkor annyira megijedtem, hogy azóta nem vettem le róla a pórázt. Mindenki mondja, hogy ha nem engedem el, nem tanulja meg soha, de nem merem! Meg, ha nem vagyok nyugodt nem jön vissza. De nem tudok nyugodt lenni! Valami ötlet?
2014. aug. 8. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg vannak a behívás alapszabályai. Egy időben tudtuk még gyakorolni, mert van a közelben zárt hely, csak mostmár kutyákkal őrzik, azóta nem tudunk oda menni. Szóval ott sokat gyakoroltunk, viszont mindig a barátnőmmel mentem ki és ő is hozta a kutyáját úgy működött, játszottak a kutyák, akármikor magamhoz tudtam hívni, néha elbújtam előle a kis drága mindig szétnézett és elkezdett keresni. Aztán kimentünk csak ketten, nem volt ott más kutya és már nem ment, úgy nem tetszett neki, és minden vágya az volt, hogy ki tudjon menni onnan és ment a kapuhoz. Nem értem.
2014. aug. 8. 18:08
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Ne enged el.
2014. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi ez igazán hasznos volt:)
2014. aug. 8. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meg tudlak érteni, az én kutyámmal is ez volt, féltem elengedni. (Bár ő nem volt ennyire engedelmes, mai napig nem tud láb mellett sétálni.)

De mivel border collie, rengeteg mozgásra van szüksége, tudtam, hogy muszáj lesz valahogy megtanulnia. Én egy barátnőm segítségét kértem ehhez, szerintem a te barátnőd is segít neked ebben, ha megkéred rá. Kötöttem a nyakörvére egy kb. 10 méter hosszú madzagot, és levettem róla a pórázt. A barátnőm végig a madzag mellett haladt, akár mikor rá tudott volna lépni. Én meg hívtam a kutyát, és akárhányszor mondtam a nevét rámfigyelt, és ha mondtam, hogy "Gyere!" szépen odajött hozzám. Ilyenkor megsimiztem, és újra elengedtem. Először egy teljesen semleges környezetben, egy földúton gyakoroltunk, utána a parkban, és utána nem is kellett már a madzag. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyire fog rám figyelni, és első szóra odafut... Később még úgy gyakoroltunk, hogy a barátnőm megfogta a kutyát, én pedig elbújtam, és neki meg kellett keresnie. A barátnőm azt mondta, hogy nagyon-nagyon idegesen keresett, teljesen meg volt rémülve.:) Sok sikert, remélem tudtam segíteni!:))

2014. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kiviszed éhesen,viszel kockára vágott jutifalit,pórázt a nyakában hagyod,elengeded,időnként odahívod és amint odaér hozzád,kap jutifalit,de csak akkor.
2014. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kikell vinni egy mezőre ahol nincs forgalmas út a közelben.10 méteres zsineggel vidd ki elsőnek, ha félsz.Így gyakorold vele a behívást, aztán ha megy ellehet engedni.Mindíg legyen nála jutifali, hogy visszamenjen tutira.Én így csináltam bevált.
2014. aug. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!