Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának csak a fejéről...

Egy kutyának csak a fejéről is meg lehet állapítani a nemét?

Figyelt kérdés
Mondjuk a szukának nincs annyi helyen bajsza, más az arcszerkezete, stb.
2014. aug. 8. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igen, gyakorlatban nem. A kutyáknál is megvannak a nemekre jellemző vonások, tehát nőstényeknél nagyobb szem, kisebb testalkat, lágyabb vonások stb. De abból kiindulva, hogy nekem kan kutyám van, aki szinte pontos mása az anyjának és ezért még az állatorvos és a kutyasulis oktatók is csípőből nősténynek nézték... az elmélet borult :)
2014. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz nagyon szakértőnek kell lenni és érteni az adott fajtához. Keverékeknél meg még nehezebb.
2014. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a kankutyámnak csak a fejét látnád, azt mondanád, hogy szuka. :)
2014. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy hozzáértőbb személy az esetek nagy részében meg tudná tippelni, de teljesen biztosan nem lehet megmondani szerintem. Még nálunk, embereknél sem mindig, ha tényleg szigorúan csak az arcot látod, testalkatot, frizurát, sminket stb. egyáltalán nem.
2014. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kanomat mindig szukának nézik méghozzá a másik szukám anyjának ( de, hogy ezt honnan szedik? xD ) Aztán mikor megmondom nekik, hogy kan és nem rokonok akkor leesik az álluk. Mivel fekete - fehér foltosak és ugyan ott van mind a kettőnek a folt a testén kivéve 1 nagyobbat a szukán xD
2014. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Argentin dogom van. Náluk szerintem tökéletesen meg lehet állapítani melyik kan és melyik szuka. A kan feje kerekebb, erőteljesebbek a vonásai, nagyobb szája van, a szeme is más. A szuka feje vékonyabb, orra hegyesebb, lágyabbak a vonásai, feje inkább háromszögbe rajzolható amíg a kan feje téglába.

Más kutyáknál nem tudom, mi van, mert sose volt másik kutyám, és alkalmam se nagyon van megfigyelni.

A rajzfilmekben egyszerűen megoldják: a lánynak van szempillája, a fiúnak nincs :D

2014. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!