Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » IPO-ra szánt kutyáknak miért...

IPO-ra szánt kutyáknak miért nem lehet "trükköket" tanítani?

Figyelt kérdés

pl.:pacsi,pitizés,hempergés stb.

Több helyen olvastam,hogy nem célszerű ilyeneket tanítni a kutyának ha komolyabban akarunk munkakutyázni,de a miértekre nem kaptam választ



2014. aug. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki ilyent állít, az az elvakult sportkutyások kategóriája. Azé, akinél box-pálya-box a kutya működésének az alfája. Nyugodtan tanítsad minél többre meg a kutyádat. Gondolom, nem a világbajnokságot akarod megcélozni amúgy sem.
2014. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
Most ismerkedünk az IPOval, nekem így fél év után továbbra is sima munkakutyás sznobizmusnak tűnik (az enyém meg pacsizik is, hempereg is, puszit is ad, mégse szar a munkája.... érdekes...)
2014. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor tanígatom tovább mindenfélére.

Azt nem tudjátok véletlen,hogy mivel indokolják ezt,mert erre még mindig nem, jöttem rá?

2014. aug. 10. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az ingerreakciók miatt.


Nem lenne jó, ha egy munkafázis megkezdésekor esedékes kézfogásnál például, amikor a bíró úr nyújtja a markát kézfogásra a GAZDÁVAL, a kutya szeretne pacsizgatni a bíróval.


Persze ez csak előfordulhat, de nem feltétlenül lenne így, ilyen esetben. De azt mindenképpen érdemes leszögezni, hogy a versenyek bírái nem kifejezetten rajonganak a versenyek közben pacsizós kutyákért. A hempergéssel és a pitizéssel is ez lenne a helyzet.


Nagyon jól esik az embernek, ha a kutyája képes ilyen szinten együtt működni vele és teljesíteni a vágyait, de ezek akkor sem versenypályára valók. Így ebből az okból, azok akik komolyan veszik a sportkutyázást nem kockáztatnak és ezt kihagyják kutyájuk életéből. Kár...

2014. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kutya nagyon jól tud különbséget tenni. Például versenyen szó nélkül leül, ha gazdi szó nélkül megáll, kiállításon pedig állva is tud várni :)

Ha jól van tanítva az eb, nem fog pacsizni a bírókkal.

A legújabb képzési módszerrel oktató kutyaiskolában tanítanak extra feladatokat...ugyanis a kutya agyát ugyanúgy fárasztja, fejleszti a kutya-gazdi kapcsolatot...és ez a fegyelmező feladatoknál, ahol tétje van a dolognak, fontos előnyt jelent :)

Tegnap egy kutyakiképző, IPO-s versenyző elismerően nyilatkozott DOG-DANCINGES párosokról ;)

2014. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha beleásod magad, akkor látsz olyan tényleg fanatikus kutyásokat, akiknél nem sporteszköz a kutya -és itt nem a munkakutyásokat fikázom, csak a munkakutyások azon részét, ahol tényleg csak kennel-pálya-kennel élete van szerencsétlen állatnak-, hanem társ is. Az ilyen gazdák sokszor IPO mellett trükköznek is a kutyákkal, mert fejleszti a kutya gondolkodását, kreativitását, illetve a megfelelni akarását is erősítheti.
2014. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egyébként én olyat hallottam, hogy azért nem trükközhet a gazdi a kutyájával, mert így a kutya csak a pályán élhet, emiatt ott még jobban akar teljesíteni, mert csak ott foglalkozik vele a gazda. De az ilyen kiképzők mondják azt is, hogy tilos más kutyákkal játszania a kölyöknek, mert majd a pályán a zavaró kutyára elindul.

2014. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!