Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a lábát...

Miért nyalogatja a lábát egyfolytában?

Figyelt kérdés
Megnéztem a lábát, de nincs rajta semmi. Nincs semmi seb, karcolás, kopás, seb...semmi. Sokszor megy vagy szaladgál és hirtelen leül és elkezdi nyalogatni, meg rágcsálni a lábát. Most is egyfolytában már fél órája a lábát nyalogatja, meg rágdossa. Olyan mint amikor bogáncsot vagy valami beleragadt sárcsimbókot akarna kiszedni, vagy mintha seb lenne neki és azt gyógyítaná. De nincs! Mert mind a két lábával csinálja. Néha nyalogatja amikor fekszik, meg kitartja, rázogatja nagyon furcsa. Úgyhogy, most úgy döntök utána nézek miért lehet ez, és megkérdezlek titeket is, hogy mi a véleményetek róla. Szóljak rá, hogy hagyja abba?

2014. aug. 10. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amugy ez most miféle álat?
2014. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy kecske, azért írtam a kutyák kategóriába ;)


Egyébként egy tacskókeverék.

2014. aug. 10. 23:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy miért csinálja, de azt jobb, ha megjegyzed, hogy a kutyanyál nem gyógyít, szóval ha komolyabb sebe van, azt se hagyd, hogy nyalja.
2014. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De kisebb sincs, nemhogy komolyabb. Persze tudom, ezért igazából még nem is zavartam meg, mert nincs seb és azt hittem ő érzi, hogy valami csak belement vagy valami, de nem. Nem tudom. Már arra gondolok, hogy szálka vagy üvegszilánk, de nyomát nem látom...na mindegy.
2014. aug. 10. 23:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Valami irritálhatja a lábait, ha csak azt nyalogatja. Az elsők, vagy a hátsók?
2014. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a két hátsót
2014. aug. 10. 23:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen allergiás tünetre gondolnék, bár nem vagyok orvos és nem is látom a kutyát, de mivel nekünk is ilyen van, emiatt írom. Lehet akár ételallergia is, és ha nincs seb, akkor majd lesz, pontosan amiatt, hogy nyalja és rágja...nekünk egyszer nagyon csúnyán kopaszra rágta a lábát. Van még talp nyalogatás is néha és nézd csak meg a lábujjai és a mancsai közötti részt, hogy nem piros-e? Mindenesetre érdemes elvinni dokihoz, megnézni, ha tápos, hogy mi van a tápban, amire legvalószínűbb, hogy allergiás... pl nálunk a csirke kilőve!
2014. aug. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Enyém is pont ezt csinálja, le kell állítsam mert képes vérvörösre meg kopaszra nyalogatni a lábát. Valszeg allergiaszezon van, vagy nem tudom. Kímélő tápot kap meg leállítgatom ha csinálja, ennyit tudok most tenni:\
2014. aug. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja meg le kell foglalni, azt vettem észre ha állandóan foglalkoztatom, addig se csinálja olyan megrögzötten.
2014. aug. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hátsó lábakat általában allergia miatt nyalogathatja a kutya,vagy gyakori a toklász,ami befúródik és halad egyre beljebb.Alig lehet észrevenni,ha meg nagyon bent van,sehogy.Alaposan szėt kell myitni a tappancsot és jól átnyomkodni a redőket,mert van,ami szemre nem is látszik kis beragadt akármi,de a kutyát irritálja.Dokival a legjobb megnézetni,mert előbb utóbb sebesre nyalja és befertőződik.
2014. aug. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!