Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát venni....

Szeretnék egy kutyát venni. Melyik fajta kutya nagyon barátságos és játékos?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
47%
labrador. golden retriewer.beagle. tapasztalat.:D
2010. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

Golden Retriever:] nekem is az van,nagyon játékos,kedves,tanulékony,szófogadó,imádnivaló kutya:D


Am kistestűre vagy nagytestűre gondoltál?kertbe vagy házba?:D

2010. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
47%

airedale terrier...

Rettenetesen barátságos, imád játszani, rettenetesen gyorsan tanul, ha meg van neki mondva hoigy nem mehet a teraszra akkor nemmegy fel.. elsőre megérti. nagyon okos kutya. am vadászkutya. egy kölyök 40-60ezer Ft körül van.

2010. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
nagy kutyára gondoltam, lehessen csak ölelgetni az fontos, meg van egy kis kertünk is. 60-000 ft, az azért elég sok.
2010. jan. 13. 19:55
 5/24 anonim ***** válasza:
Mindegyik az ha olyat választasz. De mindegy hogy dogot akarsz vagy csivavát...
2010. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2010. jan. 13. 19:58
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A beagle nagyon makacs és kicsit buta. Viszont a legeslegaranyosabb!!!Nekem volt régen egy. (beagle) Nagyon szerettem, de mi panelban lakunk ezért nehezebb volt bánni vele. Nem lett szobatiszta sem több hónap alatt.

Szerintem barátságos és játékos a border collie, a sheltie a golden retriever. A sheltie nem nagyon nagy testű, kb 37 cm. De ugyanolya, mint a skót juhász csak kicsibe.

2010. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

a legjobb, ha egy aranyos, okos keverék kutyust elhozol a menhelyről.

mellesleg 60ezer egyáltalán nem sok egy fajtatiszta kutyáért. ha olcsón veszel szívni fogsz.

2010. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől akarsz fajtatiszta egészséges kutyát a 60.000ft nem sok, a tenyésztőnek több százezer forintja van benne. De én inkább a menhelyeket ajánlom, ments meg egy életet, válassz keverék kutyát azoknak nagy szükségük van a segítségedre, de ma már fajtatiszta kutyákat is kidobnak ugyhogy mindenképpen menhelyeken/sintértelepeken/fajtamentőknél érdeklődj.
2010. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyeken a gondozók jól ismerik a kutyákat. Válassz egy felnőtt kutyát menhelyről vagy sintértelepről. A kor nem számít (tapasztalat!) Neki már nagyrészt kialakult jelleme van, tudni lehet, hogy mennyire játékos, barátságos és ölelgetni-szeretgetni való. A hibáin, félelmein, motiválhatóságán, egy kicsit a jellemén is a neveléseddel és a szereteteddel pedig tudsz változtatni (szintén tapasztalat!).

Egy kölyök kutyánál nem tudod még megmondani. Legyen akármilyen a nevelés, van, hogy nem azzá cseperedik, mint amivé a gazdi eredetileg szerette volna (pl. nem kifejezetten bújós).

2010. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!