Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedi a kutyám,...

Miért nem engedi a kutyám, hogy elvegyem Tőle a csontot?

Figyelt kérdés

Már többször észrevettem, hogy nem engedi, hogy elvegyem tőle a csontot(nem szárnyas csont). Jól nevelt és tényleg nincs is vele gondom. Meg van a napi 2x séta, játék. Etetésnél is először leültetem, leteszem elé a tálat és ha azt mondom, hogy 'tiéd' akkor kezdi csak enni. Viszont, ha csontot adok neki.. megbolondul. Kint vagyok vele a kertben és odaadom neki mondjuk 10-15 percre, majd mikor közelitek felé elkezd hátrálni és ha már tényleg közel vagyok morog is. Ilyenkor általában, ha sikerül hozzáérnem akkor szépen lassan lefektetem az oldalára és elengedi, de máshogy eddig nem tudtam elvenni tőle. Zavar, hogy igy viselkedik és nem tudom hogy tudnám elérni azt, hogy egy szóra, morgás nélkül, magától letegye.

Törpe spitz jellegű keverék kutyus.



2014. aug. 13. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
ő a "főnök". nincs tekintélyed, nem Te vagy a falkavezér.
2014. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Védi a "zsákmányát", természetes reakció, nem kell erőltetni, mert még megharap.
2014. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem tisztel téged, úgy gondolja ő az alfa, te pedig az alsóbbrendű. Legyél vele szigorúbb, következetesebb és ne engedd, hogy bevédje a kajáját. Amúgy szeretni kell, de ha morog, esetleg oda is kap, azért kijár egy jókora pofon. Főben járó bűn az ilyen és nagyon veszélyes. Sürgősen rendezd a rangsort a kutyáddal.
2014. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes dolog a kutyáknál.A kaja mindennél fontosabb sok kutyának! Mivel el tudod végül venni úgy hogy nem kap oda nem harap meg ,nincs gond a falkavezéri maszlaggal sem.

Tanítsd meg az "ereszd" vezényszóra! Ne csonttal ,kajával hanem labdával , ronggyal stb. Ha ez megy már ,akkor jöhet a csont. Aztán add mindig vissza neki, ne higgye azt hogy teljesen elveszed tőle.

2014. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :)
2014. aug. 13. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak az utolso valaszado tanacsat fogadd meg. Ilyenkor ha kapna egy kis pofont, odakapna osztonosen, ugyhogy az nem jo otlet.
2014. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!