Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan közölnétek a szomszé...

Ti hogyan közölnétek a szomszéddal, hogy ne dobáljon át csontot a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Vegyük figyelembe, hogy jó szomszéd és jót akar. Nem akarunk mi senkivel veszekedni, de a legfőbb baj, hogy egyes emberekhez nem lehet őszintének lenni. Arra gondoltam, hogy azt mondom, azért ne dobálják át, mert úgyis csak széthordják a kertben és mindenhonnan csontdarabokat szedegetünk. De a valódi félelmem inkább az, hogy olyan csontot dobnak, ami szilánkosra törik. Ők idős kertmániások, nekik nem számít annyit egy kutya élete, mint nekem. A kert fontosabb, ezért gondoltam ,hogy a kertre hivatkozok. Ha elmondanám az őszinte félelmem, megsértődnének ,hogy én kioktatom őket, meg mert ők adnak és én még válogatok is. Tudom, mert ismerem őket, hogyan fognák fel. Korábban zacskóban felakasztották a kerítésre, nem tudom miért szoktak le erről. Nincsenek akkora veszélyben a kutyák, mert oda hátra csak akkor jöhetnek, ha én is megyek, van kapu, de azért nem egyszer akkor vettem észre az egyiknek a szájában a liba lábszár csontot, amikor már előre jött vele.
2014. júl. 10. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem normális ember nem sértődik meg ha elmondod neki hogy széthordja a csontokat és nektek kell összeszedni esetleg azt is megmondhatod hogy félsz hogy a csonttól megfullad de ha ezt nem akarod (mert sokan azt gondolják a kutya az egyen csontot) akkor az első indok és épp megfelelő


Nekünk a szomszéd kerítésen át kolbászt meg ilyeneket adott a kutyának nagyon aranyos volt tényleg de elmondtuk neki hogy tudja hogy szereti a kutyákat de mi tápot adunk nekik kimérve az ő igényeihez és megértette azután nem adott neki semmit és sértődés se lett :)

2014. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatkozz a kertre! Ha az nekik megfelel és így nem "szemetelnek" át a kertetekbe, mondd ezt. Ki tudja, hogy hány napos vagy mikor vették a kutyák észre a kaját, meg széjjelhordják, én meg belelépek, meg nem is szép látvány és a fűnyíróval se kellemes átmenni 1-1 nagyobb darabon. (Főleg a damilossal). Nagyon jó oda a kerítésre.
2014. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod a szomszédbak, szépen, udvariasan, a lábszárcsontok kilukaszthatják a kutya belét, nagyon aggódsz e miatt, nem egészséges eledel a kutyusoknak. Ha nagyon szeretné etetni, dobáljon, de inkább neked adjon át szintiszta marhahúst. Az egészséges :)
2014. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Normális ember tényleg nem :-) Azt hiszem maradok a kertre való hivatkozásnál. A marhahús átdobálásán valóban kevésbé sértődnék meg, de normális ember azt is tudja, hogy egyáltalán semmit nem dobálunk be más kutyájának, mert a normális gazdi azon van, hogy a kutyája ne fogadja el, amit kerítésen keresztül átdobnak. De hát ezt magyarázzátok meg ilyen és hasonló embereknek. És tényleg az a szörnyű, hogy jót akarnak. Mentek a zöld kezek.
2014. júl. 10. 16:33
 5/16 anonim ***** válasza:

semmit nem normális átdobálni


el nem tudom képzelni, hogy lehet ezt jószándékkal tenni, hogy telehajigálom a szomszéd kertjét szeméttel


mond meg nekik, hogy egyáltalán nem egészséges csonttal etetni a kutyákat, mert alapból nem tartalmazza a kutyáknak megfelelő tápértéket plusz ki is lyukaszthatja a beleit

2014. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ezért ne haragudj rájuk :) bár tudom bosszantó és veszélyes is tud lenni de ők csak jót akarnak lehet idősebbek vagy csak szimplán tudatlanok :)
2014. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Panaszkodj, hogy a kutya megint összeszedett valami romlott kaját és igen borsos állatorvosi számlát kaptál, amit ki akarsz valakivel fizettetni. Figyelni fogod, hogy hol van kaja.... Hátha megijed, ha már a szép szóból nem ért.....
2014. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mond azt hogy az állatorvos azt mondta nem ehetnek a kutyáid csontot.:D valami indok miatt :D
2014. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Laci bácsi, ha valami kaját akar adni a kutyáknak, akkor előbb szóljon nekünk és mi eldöntjük, hogy megkaphatják-e!"


Nálunk bevált! :)

2014. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
6. Idősek és tudatlanok, és nem haragszom rájuk... legalább is azt hiszem, hogy nincs okom haragudni rájuk. Csak tudjátok mi a furcsa? Ezer éve szomszédok vagyunk, vagy legalább is 40 éve, bár akkor én még nem értem itt, de ez részlet kérdés. mindig mindent megemlítettek ,engedélyt kértek. Tavaly, mikor elutaztunk, Ők etették a kutyákat elvileg az általam kértek szerint. Soha semmi konfliktus nem volt. Nekem az a fura, amit a férjemnek is már említettem, hogy hogyan nem említik meg az utóbbi időben, hogy : "szoktunk ám átdobni csontot"! Régebben is szóltak, hogy "akasztottunk ám fel csontot a kerítésre." Most miért nem mondják?
2014. júl. 10. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!